kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. krucha przekąskaZ każdym rokiem Polacy zjadają coraz więcej różnego rodzaju przekąsek. Już co drugi konsument (51 procent) przyznaje, że spożywa przekąski co najmniej dwa razy dziennie. Okazuje się, że Polacy lubią między posiłkami zjeść coś smacznego, bywa, że ten posiłek zastępuje nam tradycyjną kolację. Jakie przekąski wybieramy najczęściej i o jakich porach dnia?
 
 
fot. Noc Spadających GwiazdW nocy z wtorku na środę 12 - 13 sierpnia przypadnie największa aktywność roju Perseidów na niebie. Już za tydzień będziemy zatem świadkami Nocy Spadających Gwiazd 2014. Najpiękniejszą noc w roku – niecodziennych spektakl - będą oglądać internauci z całego kraju.
 
 
fot. Patti Smith17 sierpnia w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie wystąpi jedna z najważniejszych piosenkarek w historii rocka - Patti Smith. Legenda nowojorskiego punk rocka przełomu lat 60. i 70. zagra jedyny koncert w naszym kraju.
 
 
© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comDla każdego rodzica dziecka w wieku szkolnym zbliżający się początek roku szkolnego oznacza wielki stres. Wydatki związane z wyprawką to spore obciążenie dla domowego budżetu. Warto pomyśleć o tym już teraz, aby uniknąć niepotrzebnego napięcia i przy okazji nieco zaoszczędzić.
 
 
fot. Opony towar luksusowy w PRLKiedy patrzymy dziś na półki w sklepach, które uginają się pod ciężarem różnego rodzaju towarów, aż trudno uwierzyć, że przed trzydziestu laty zakupy oznaczały wyzwanie, czy raczej polowanie. W sklepach brakowało wszystkiego, a we wspomnieniach z tamtych czasów powracają przede wszystkim kolejki. Co było obiektem pożądania Polaków w PRL-u? Jakich przedmiotów codziennego użytku brakowało?
 
 
fot. @ ecommerce_41254932_Javierafael - Fotolia.comWakacje to tradycyjnie czas, kiedy częściej niż w innych okresach roku podróżujemy turystycznie. Częściej też korzystamy z różnych narzędzi, które ułatwiają dobór najlepszej oferty. Polacy szukając ofert wypoczynku korzystają najczęściej ze stron internetowych biur podróży i sprawdzają je w porównywarkach. Sprawdziliśmy jak w sieci kupują turystykę Polak i Amerykanin.
 
 
fot. Oponeo.plPolscy kierowcy bardzo często spotykają się na drodze z nieuprzejmością i agresją – wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu. Tymczasem dobre maniery za kierownicą sprawiają, że jeździmy bezpieczniej. Jak powinien zachowywać się uprzejmy kierowca w stosunku do pieszych, rowerzystów i innych podróżujących samochodami?
 
 
fot. @ oszczędzanie_45509803_ James Thew - Fotolia.comAż 65 procent polskich rodziców próbuje motywować swoje pociechy do nauki nagrodami za dobre oceny. Zdaniem prawie połowy badanych (49 procent) dzieci powinny otrzymywać kieszonkowe regularnie wraz z rozpoczęciem przez nie nauki w szkole podstawowej – wynika z badania firmy PROFI CREDIT.
 
 
fot. PBG ErigoNa to, jak szeroki mamy wybór mieszkań w dużym stopniu decyduje miejsce, w którym szukamy własnego lokum. W najlepszej sytuacji są mieszkańcy dużych polskich miast, ale posiadanie mieszkania w metropolii jest kosztowne. Deweloperzy jednak najchętniej lokują swoje inwestycje właśnie w największych miastach.
 
 
fot. Klub Gaja/Tomek Pikuła – Dąb Słowianin, Drzewo Roku 2014.W tegorocznej edycji plebiscytu na Drzewo Roku 2014 organizowanej w ramach programu Święto Drzewa Klubu Gaja zwyciężył Dąb Słowianin z Dębiny w województwie dolnośląskim. Triumfator będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku 2015.
 
 
Strony: [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »