kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comCo roku w okresie wakacyjnym media informują o przypadkach uchybień i nadużyć przy organizacji wypoczynku dzieci. Niesprawny autokar, niewykwalifikowana kadra czy złe warunki sanitarne – przykłady można mnożyć. Takich sytuacji obawiają się rodzice, którzy wysyłają swoją pociechę na obóz czy kolonię. Jak unikać takich zagrożeń i jak sprawić, by dziecięce wakacje były bezpieczne?
 
 
fot. Dąb Wybickiego. fot. Tomek Pikuła, Klub GajaW Dzień Dziecka rozpoczęło się głosowanie na Drzewo Roku 2014. Ten szczególny plebiscyt organizowany jest Klub Gaja w ramach programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa. Przez cały czerwiec można głosować na jedno z szesnastu drzew, które znalazły się w finale konkursu.
 
 
fot. @ pieniądze xl1984 - Fotolia.comPolacy coraz chętniej pożyczają pieniądze. Wybieramy różnorodne kredyty i pożyczki – pożyczamy zarówno od osób prywatnych jak i w bankach. Pożyczyć pieniądze jest oczywiście dość łatwo, ale oddać… znacznie trudniej. Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze? Oto 10 zasad, które uchronią nas przed problemami, a które podpowiada Lendico, platforma social leanding.
 
 
fot. Małgorzata Socha_by_Foksal fot. Andrzej Piasecki CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsAktorka Małgorzata Socha i piłkarz Robert Lewandowski zostali uznani przez Polaków za osoby najbardziej podziwiane za wygląd – wynika z badania „Zdrowie i uroda” przeprowadzonego przez BBC Lifestyle. Na dalszych miejscach w rankingu znaleźli się Natalia Siwiec i Dorota Rabczewska, a wśród panów Maciej Zakościelny i Jakub Błaszczykowski.
 
 
fot. kampania Jestem mamy i taty„Jestem mamy i taty” – takie hasło przyświeca drugiej odsłonie kampanii Rzecznika Praw Dziecka, która ma zwrócić uwagę społeczną na problem wikłania dzieci w sprawy rozwodowe rodziców. Przekaz akcji ma przypomnieć dorosłym, że odbieranie dziecku możliwości kontaktu z którymś z rodziców jest ciosem bezpośrednio w sferę emocjonalną pociechy.
 
 
fot. samolot_travelplanet.plJeszcze kilka lat temu oferty last minute cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – chętnie ich szukano, ale z czasem stały się mniej atrakcyjne cenowo. Okazuje się, że na ostatnią majówkę z biurami podróży na tę ofertę zdecydowało się aż o 21 procent więcej Polaków, niż w czasie długiego weekendu w roku ubiegłym. Czy to oznacza, że oferty last minute przeżywają swój renesans?
 
 
© diego cervo - Fotolia.comW polskich gospodarstwach domowych to kobiety częściej niż mężczyźni odpowiadają za zarządzanie domowym budżetem – wynika z badania „Postawy Polaków wobec oszczędzania” przeprowadzonego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Okazuje się, że to panie żelazną ręką kontrolują finanse, a niekontrolowane wydatki to raczej męska domena.
 
 
fot. Stowarzyszenie SOS WIOSKI DZIECIĘCEStowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji wystartowała kampania „Aby stać się dorosłym najpierw trzeba być dzieckiem”. Jej celem jest przekonanie Polaków o tym, że wspierając dzieci w SOS Wioskach Dziecięcych, ofiarowują im lepszą przyszłość.
 
 
fot. smartfonPolacy z każdym rokiem chętniej sięgają po nowoczesne telefony komórkowe oraz aplikacje mobilne. Okazuje się, że w posiadaniu smartfonów jest już 44 procent rodaków. To oznacza, że nasz kraj osiągnął poziom średniej Europy z 2013 roku pod względem rozpowszechniania smartfonów.
 
 
fot. travelplanet. relaks2Polacy swoje pierwsze dłuższe urlopy zaplanowali właśnie na maj. Długi weekend to już tradycyjnie czas, kiedy chcemy choćby na krótki czas porzucić obowiązki i oddać się błogiemu lenistwu. Gdzie w tym roku wybiorą się na wiosenny wypoczynek Polacy? Jak i za ile spędzimy w tym roku majówki?
 
 
Strony: [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »