kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Płatny seks zamiast kolonii?
2007/8/25 23:10:00

Dwie 14 - latki z Warszawy zamieściły swój anons na jednym z portali erotycznych, oferując panom miłe i niekłopotliwe spotkania – informuje „Przegląd”. Z „klientami” spotykały się w centrum miasta, następnie jechały do jednego z podwarszawskich lasków. Za swe usługi dostawały od 100 do 150 zł.

Obie dziewczyny nie miały wcześniej istotnych doświadczeń erotycznych. Dla własnego bezpieczeństwa przestrzegały kilku zasad: zawsze notowały numer auta, nie wsiadały, jeśli w środku był więcej niż jeden mężczyzna, nie godziły się na zabieranie kogokolwiek po drodze i odmawiały przyjmowania jakichkolwiek trunków i narkotyków.

Dodatkowym elementem ich bezpieczeństwa był bardzo młody wiek. Obie nie miały jeszcze 15 lat, więc zawsze mogły zarzucić mężczyźnie „dopuszczenie się czynności seksualnych na dziecku”. Każdego dnia spotykały się z jednym, najwyżej dwoma mężczyznami. W ciągu miesiąca każda z nich zarobiła ponad 2,5 tys. zł – według nich „lekko i bez wysiłku”.

Owe dwie warszawianki to oczywiście nie jedyne nastolatki zarabiające na swe potrzeby w taki sposób. Z danych policji wynika, że najmłodsze zatrzymywane prostytutki mają ok. 13 lat, ale najczęściej są nieco starsze, po 15-16 lat. „Zwykle szukają klientów przez internet, w lokalach, podczas różnego typu zabaw” – mówi podinspektor Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji. „W ubiegłym roku szacowaliśmy, że w Polsce jest ok. 5 tys. prostytutek, z czego ok. 1,5 tys. to cudzoziemki (głównie Ukrainki, Białorusinki i Bułgarki).

W polskich warunkach prostytucja nieletnich raczej nie ma charakteru stałej pracy zarobkowej. To na ogół przygodne kontakty seksualne, w celu dorywczym – zdobycia pieniędzy na wycieczkę, ciuchy, kosmetyki, sprzęt grający. W przypadku tych 5 tys. kobiet chodzi tylko o sytuacje, gdy takich wątpliwości nie ma” – podkreśla podinsp. Puchalska.

„Uczennice, studentki i inne młode kobiety, które zwykle nie zajmują się prostytucją w ciągu roku, robią to podczas wakacji, w ten sposób dorabiają i zarabiają. Skala zjawiska jest trudna do oszacowania, bo coraz częściej umawiają się z klientami przez internet, bez pośredników, zwłaszcza wtedy, gdy mają mniej niż 15 lat i kontakty seksualne z nimi stanowią przestępstwo” – twierdzi pedagog i seksuolog, prof. Zbigniew Izdebski.

Od kilku lat popularnym wśród młodych dziewcząt sposobem spędzania wakacji są tzw. wyjazdy sponsorowane – dziewczyna podróżuje po Polsce bądź Europie w towarzystwie jednego lub kilku mężczyzn, w zamian za atrakcyjne wakacje świadcząc im usługi erotyczne. Wiele dziewczyn podczas wakacji podejmuje także pracę kelnerek czy pokojowych w miejscowościach turystycznych w Polsce lub południowej Europie, przy okazji współżyjąc z klientami.

Dlaczego młode Polki tak chętnie uprawiają seks za pieniądze? Wbrew pozorom nie chodzi tu tylko o pieniądze – przyczyną takiej sytuacji jest także swoista „moda na rozwiązłość”, coraz więcej wszechobecnej erotyki oraz przemiany wychowawcze i obyczajowe. Niektóre dziewczyny – zazwyczaj pochodzące z zamożnych i tzw. dobrych domów - uważają że po prostu wszystko im wolno, na wszystko mogą sobie pozwolić i nie mają żadnych hamulców. Część uprawia seks za darmo, tylko dla szpanu i przyjemności, niektóre jednak widzą w tym źródło całkiem przyzwoitego zarobku.


Przegląd
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: TNS OBOP, doświadczenia seksualne, prostytucja, prostytucja nieletnich, seks


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »