kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Przypalanie piersi gorącymi kamieniami
2006/8/3 21:10:00

W Zachodniej Afryce matki boją się, że okazałe piersi ich córek sprowokują gwałt i zarażenie AIDS. W efekcie kobiety wstrzymują rozwój piersi dziewczynek przypalając je gorącymi kamieniami - donosi "Życie Warszawy".

Do przypiekania piersi dojrzewających dziewczynek stosowane są na Czarnym Lądzie kamienie wyjęte z wrzątku lub ogniska. Takie mniej atrakcyjne seksualnie dziewczęta miałyby być mniej zagrożone wczesną inicjacją seksualną, gwałtami, a w ich efekcie zarażeniem AIDS.

Warszawski dziennik informuje, że przypalanie piersi najbardziej popularne jest w Kamerunie, ale praktyka ta jest rozpowszechniona także w innych krajach Afryki Zachodniej i Środkowej.

Ankieta, na którą odpowiedziało ponad pięć tys. kobiet w wieku od 10 do 82 lat, wykazała, że prawdopodobnie ofiarami przypalania piersi padło już cztery mln Afrykanek. Tortury te stosują zwykle najbliższe krewne dziewczynek, jak matka, starsza siostra, ciotka czy babka.


Życie Warszawy


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: AIDS, Afryka, piersi


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»