kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Sprawdź, jak wyglądają korki w Twoim mieście
2014/10/3 23:00:00

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego w większych polskich miastach powróciły na ulice korki. Jak się okazało – nie wszędzie w takim samym stopniu, ale trzeba przyznać, że wielkie miasta są w tym względzie do siebie bardzo podobne. Sprawdź, w którym mieście w czasie korków poruszamy się autem najwolniej.


W badaniu przeprowadzonym przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl udział wzięło 10 dużych miast Polski. Pod uwagę brano nie tylko średnią prędkość osiąganą przez pojazdy w centrum danej metropolii, ale także godziny w których natężenie ruchu jest największe. Wnioski? W większości miast prędkościomierze pojazdów oscylują między 29 a 35 km/h. Najwolniej jeździ się we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Poznaniu, najszybciej zaś w Białymstoku i Gdańsku. Jeśli chodzi o czas trwania godzin szczytu, to są miasta w których kończą się one tuż po 17 (np. Katowice) jak i takie, które walczą z nimi znacznie dłużej (np. Poznań).

Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje poświęcone konkretnym miastom (ułożonym w kolejności alfabetycznej):

Białystok


Poranne godziny szczytu w mieście rozpoczynają się jeszcze przed godziną 8 i trwają do godz. 11. W centrum miasta średnia prędkość pojazdów wynosi ok. 37 km/h. Badania wykazują, że do najbardziej obciążonych ruchem ulic należą ul. Branickiego, Sienkiewicza, Lipowa, Kalinowskiego.

Bydgoszcz

W Bydgoszczy średnia prędkość kierowców w trakcie godzin szczytu nie przekracza 35 km/h. Największe korki tworzą się rano między godziną 7:30 a 9. Po południu godziny szczytu rozpoczynają się dosyć wcześnie, bo o godz. 15 i trwają aż do 18. Najmniej płynny przejazd obserwuje się zwykle m. in. na ul. Focha, Śniadeckich, Ujejskiego oraz Toruńskiej.

Gdańsk


Gdańscy kierowcy powinni unikać poruszania się po mieście między 7 a 9 rano, oraz pomiędzy 16 a 17:30 po południu, bo właśnie w tym czasie ulice są najmocniej zakorkowane. Pomimo tego, średnie prędkości w mieście nalezą (na tle innych miast) do jednych z lepszych – 38 km/h. Do najbardziej zakorkowanych ulic należą: ul. Łąkowa, Długie Ogrody oraz al. Zwycięstwa.

Katowice

W centrum Katowic średnia prędkość pojazdów oscyluje w granicach 29 km/h. Ulice miasta najbardziej wypełniają się pomiędzy 7:45 – 9:15 rano oraz między 16 a 17:15 wieczorem. W tym czasie do najbardziej obciążonych ruchem ulic należą: Sokolska, Francuska, Damrota, oraz al. Korfantego.

Kraków

Do najbardziej zakorkowanych ulic Krakowa należą: ul. Dietla, Kapelanka oraz al. Korfantego. W centrum miasta prędkościomierze wskazują ok. 30 km/h. Godziny szczytu najbardziej dają się we znaki między 7:45 a 9;15 rano, po południu najgorzej jest między 16:15 a 18.

Łódź

Średnia prędkość pojazdów w centrum Łodzi wynosi 36 km/h, przy czym prawdziwy szczyt komunikacyjny w tym mieście obserwuje się między 7:30 a 9:30 oraz pomiędzy 16 a 18. Ulice na których najczęściej króluje tłok to m.in. ul. Zachodnia, Przybyszewskiego oraz al. Palki.

Olsztyn

W centrum Olsztyna pojazdy osiągają prędkość ok. 30 km/h, przy czym najwolniej jeździ się między godz. 7:15 a 8:30 oraz między godz. 16 a 18. Jednymi z najbardziej zakorkowanymi ulic są ul. Dworcowa, Wyszyńskiego a także al. Piłsudskiego.

Poznań

W stolicy Wielkopolski okres szczytu komunikacyjnego przypada na czas między 7:45 a 9:15 rano oraz na czas między 16 a 19 wieczorem. W sercu miasta prędkościomierze wskazują wartości dochodzące do poziomu 31 km/h. Do mocno zakorkowanych ulic należą np. ul. Zeylanda, Dąbrowskiego oraz Solna.

Warszawa

Mieszkańcy stolicy muszą być przygotowani na godziny szczytu, które trwają mniej więcej od godz. 7 do 9 rano oraz od 15:30 do 19 popołudniu. W tym okresie średnia prędkość pojazdów w centrum oscyluje wokół 34 km/h. Do najbardziej zatłoczonych miejsc należą m.in. al. Solidarności, ul. Marszałkowska, al. Jana Pawła II.

Wrocław

We Wrocławiu szczyt komunikacyjny uderza najmocniej między 7:30 a 9 rano oraz pomiędzy 15:45 a 18 popołudniu. Kierowcy, którzy ruszają na miasto w tym czasie muszą liczyć się z pokonywaniem ulic w tempie ok. 29 km/h. W poczet najbardziej zakorkowanych ulic wpisać można np. ul. Grodzką, Podwale, Piłsudskiego, Sienkiewicza .

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz FlotisMobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po wybranych miastach między 30 września – 1 października.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: auto, korki, samochód


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»