kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Zima - trudny czas dla kierowców
2016/1/14 20:26:38

Najchłodniejsza pora roku to dla kierowców niełatwy czas. Padający śnieg, niskie temperatury i inne niespodzianki pogodowe wymagają odpowiednich przygotowań do codziennej jazdy. O czym należy pamiętać zanim wyruszymy w drogę?

Zima to wymagający okres dla kierowców. Należy zawczasu przygotować do niego zarówno samego siebie, jak i swój samochód. Żadne przygotowania nie pomogą jednak, jeśli będziemy popełniać błędy, kiedy już nastanie zimowa aura.

W zimie nie powinniśmy zapominać o wożeniu skrobaczki i odmrażacza do szyb. Warto mieć przy sobie też dodatkowe, ciepłe ubranie, które przyda się, gdy samochód niespodziewanie odmówi nam posłuszeństwa na trasie. Jeżeli wybieramy się autem w trudno przejezdne tereny, np. górskie, zaopatrzmy się ponadto w łańcuchy na koła, które zwiększą naszą przyczepność i ułatwią nam powrót na drogę, kiedy z niej wypadniemy.

- Istnieją różne systemy samochodowe, które są w stanie przewidzieć, jak pojazd będzie zachowywał się na drodze. Nawet te najlepsze nie zastąpią jednak zdrowego rozsądku. Trzeba dostosowywać prędkość do warunków jazdy. Pamiętajmy również, że oblodzona droga ma dużo gorszą przyczepność od ośnieżonej – mówi serwisowi Marcin Szmyt z Mitsubishi Motors Polska.

Bardzo ważne jest poza tym, aby zachowywać koncentrację i błyskawicznie reagować na to, co dzieje się z autem w trakcie jazdy. - Jeśli podczas przyspieszania samochód nam lekko zjeżdża, to znaczy, że koła wpadły w poślizg. Należy wtedy zdjąć delikatnie nogę z gazu i skontrować. Gdyby jednak zdarzyło się tak, że wypadliśmy z trasy prosto w zaspę, spróbujmy wyjechać z niej po swoich śladach. Inaczej może być bardzo trudno – radzi ekspert.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: auto, bezpieczeństwo, droga, kierowcy, samochód, zima


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»