kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Przed Tobą egzamin na prawo jazdy? Nie zapomnij o ekonomicznej jeździe
2015/9/18 20:06:42

Przystępujący do egzaminu na prawo jazdy muszą nie tylko wykonywać różnorodne manewry na drodze i placu manewrowym, znać obowiązujące przepisy ruchu drogowego, ale też wykazać się ekonomiczną jazdą. Okazuje się, że ten ostatni wymóg to spora przeszkoda na drodze po wymarzone uprawnienia.

Wbrew obiegowej opinii ekonomiczna jazda nie polega wyłącznie na zmienianiu biegów w określony sposób i hamowaniu silnikiem w razie potrzeby. - Jest to również staranne przygotowywanie samochodu do jazdy i dbanie o niego w codziennej eksploatacji – mówi serwisowi Krzysztof Kuberski z Fundacji Centrum Analiz Transportowych i Infrastrukturalnych.

- Dobry kierowca, który długo jeździ i ma do czynienia z eco-drivingiem, może zmniejszyć zużycie paliwa od 7 do nawet 15% – informuje ekspert. Trzeba natomiast pamiętać o ryzyku niekorzystnego oddziaływania ekonomicznej jazdy na zużycie samochodu. - Zmienianie biegów przy niskich obrotach silnika źle wpływa na jego pracę – wyjaśnia rozmówca. W ogólnym rozrachunku eco-driving na pewno się jednak opłaca.

Pojawia się tylko pytanie, czy ekonomicznej jazdy powinni uczyć się już nowicjusze na kursach. - Wprowadzenie eco-drivingu na egzaminie na prawo jazdy jest dla mnie błędem. Kandydat na kierowcę i tak nie będzie jeździł szybko, i tak będzie zmieniał odpowiednio biegi. Przymuszanie na kursach do nauki, w krótkim przecież czasie, kolejnych elementów, których ludzie się uczą miesiącami, a niektórzy nawet latami, jest złym pomysłem – stwierdza Krzysztof Kuberski.

Jak zauważa ekspert, lepszym rozwiązaniem byłoby przekazywanie kursantom samej wiedzy teoretycznej na temat tego, co daje ekonomiczna jazda, a nauczanie jej powinno odbywać się dopiero po zdaniu egzaminu – na specjalnych szkoleniach. Wygląda tymczasem, jakby zmiany wprowadzono głównie po to, żeby egzaminatorzy mieli kolejny powód, aby nie przepuszczać zdających.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: auto, egzamin na prawo jazdy, prawo jazdy, ruch drogowy, samochód


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »