kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kobieta u mechanika
2009/11/23 15:00:00

Wizyta w warsztacie samochodowym to męskie zadanie. Nie znaczy to jednak, że kobieta nie poradzi sobie z zepsutym autem.


Każda z nas, prowadząc samochód musi liczyć się z możliwością bycia uczestnikiem stłuczki lub wypadku drogowego - niekoniecznie w roli sprawcy. Jesienią ryzyko rozbicia auto wzrasta. Samochód wymaga też przeglądów i sezonowych wymian opon. Gdy w trakcie wizyty w warsztacie trafisz na nieuczciwego lub niekompetentnego mechanika, czeka cię wiele nerwów, niepotrzebnych kosztów i straconego czasu.

Zanim zostawisz samochód

Samochód ma wartość nie tylko użytkową, ale często także emocjonalną. Nie możesz więc oddać go do pierwszego lepszego warsztatu, nie mając pewności, że zajmą się nim tak jak trzeba. Kiedy już zdarzy się stłuczka, wróć do domu, zrób sobie ciepłą herbatę na uspokojenie i wejdź na stronę www.RankingWarsztatow.pl. Znajdziesz tam listę warsztatów znajdujących się w twojej okolicy. Wybierz z niej ten, który ma najlepsze opinie, a unikaj tych ocenianych negatywnie. W ten sposób unikniesz narażenia się na kłopoty z naprawą samochodu. Zanim jednak zostawisz w nim swój samochód, warto rozejrzeć się dookoła siebie. Wygląd miejsca pracy świadczy o zasadach panujących w warsztacie. Przy bardziej skomplikowanych naprawach, np. kiedy w grę wchodzi elektryka, warto wybrać duży warsztat, zamiast domowego biznesu. Masz większa pewność, że posiadają odpowiednie maszyny diagnostyczne, doświadczenie i wiedzę z tego zakresu.

Czekając na samochód

Przed rozpoczęciem prac nad twoim samochodem, koniecznie upewnij się, że otrzymałaś na piśmie konkretną cenę i wykaz naprawianych części. Podkreśl też, że każda dodatkowa naprawa musi być z tobą skonsultowana. Telefon od mechanika nie musi wcale oznaczać problemów. Nie zakładaj więc, że ma zamiar cię oszukać mówiąc, że samochód wymaga dłuższej naprawy. Czasem podczas dokładnych badań, pojawiają się nowe problemy, o których musi cię on powiadomić. Gdyby więc samochód nagle zatrzymał się na środku skrzyżowania, a ty nie wiedziałabyś czemu, miałabyś uzasadnione powody zgłoszenia reklamacji. Pamiętaj jednak, że dobry specjalista nie powinien straszyć cię konsekwencjami braku dodatkowej naprawy,
a raczej doradzić kolejne kroki. Bądź też szczególnie ostrożna jeśli w czasie pracy nad twoim samochodem, mechanik zadzwoni i zaproponuje znacznie droższą naprawę. Przeproś grzecznie i koniecznie skonsultuj się z innym mechanikiem. Dopiero jeśli on także potwierdzi potrzebę wymiany danej części, zdecyduj się na ten ruch.

Odbierając samochód

Kiedy pojawisz się warsztacie, mechanik powinien zwrócić ci wszystkie zużyte części - zwłaszcza jeśli o nie prosisz. Nawet jeśli za chwilę wyrzucisz je do śmieci, pokażesz że kontrolujesz sytuacje i nie jesteś łatwym łupem. Możesz także skontrolować czy to na pewno twoje części, sprawdzając ich numery seryjne. Poproś także o gwarancję na nowo wmontowane części. W ten sposób unikniesz wymiany starych na odrestaurowane lub używane. Na koniec dokładnie przejrzyj fakturę - musisz mieć pewność, że nie płacisz za części lub usługi, których nie zamawiałaś.()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: auto, mechanik, naprawa auta, samochód, stłuczka, warsztat samochodowy, zepsuty samochód


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»