kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak podróżują single?
2015/2/20 23:31:29

Kobiety częściej niż mężczyźni wybierają samotne podróże - wynika z najnowszego raportu Travelplanet.pl. Okazuje się, że liczba podróżujących singli stale rośnie - obecnie to 9 procent wszystkich turystów. Dokąd jeżdżą polscy single?

Chociaż Polacy wciąż najchętniej podróżują parami, to z analiz Travelplanet.pl, opublikowanych w najnowszym Raporcie Podróżnika 2015, dotyczących wyjazdów turystycznych w 2014 roku wynika, że coraz więcej osób zaczyna wyjeżdżać w pojedynkę. Obecnie 9% wszystkich turystów stanowią samotni podróżnicy i jest to o 2% więcej niż rok wcześniej. W tej grupie dominują kobiety, które stanowią około 54%. Czym różnią się single w podróży od pozostałych turystów?

Ulubione kierunki singla

Jeśli chodzi o kierunki podróży, to podobnie jak inni wyjeżdzający, single najchętniej odwiedzają Egipt, Grecję i Turcję. Popularnością cieszą się też Tunezja czy Bułgaria. Na wybór tych kierunków, według Radosława Damasiewicza, dyrektora marketingu i e-commerce w Travelplanet.pl, mają wpływ ceny wycieczek, gdyż dopłata do pokoju podczas pobytu jednej osoby możne osiągnąć nawet 1/3 ogólnych kosztów wyjazdu. Dosyć wysoko w hierarchii wakacyjnych kierunków lokuje się także egzotyka i odległe miejsca. Samotni mężczyźni wyjeżdżają najchętniej na Malediwy, do USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dla podróżujących samotnie kobiet najatrakcyjniejsze kierunki to natomiast Chiny, Izrael i Kenia. Samotne turystki lubią także wypoczywać w Polsce. Urlop w górach, nad morzem czy jeziorami wybierają nawet dwa razy częściej niż ogół turystów korzystających z ofert biur podróży.

Aktywny wypoczynek zamiast luksusu


Trochą zaskakujący może być fakt, że podróżujący samotnie częściej wybierają niższe kategorie hoteli, są też skłonni zrezygnować z hotelowych posiłków, na rzecz lokalnych specjałów i jedzenia na mieście. Znacznie częściej wybierają aktywny wypoczynek i uprawianie sportów. Częściej niż leżenie na plaży preferują wycieczki objazdowe połączone ze zwiedzaniem i poznawaniem innych kultur.

Dlaczego podróżujemy w pojedynkę?

Według dr Mai Jedlińskiej z Katedry Marketingu i Zarządzania Gospodarką Turystyczną Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wzrost wyjazdów singli, w tym kobiet, to przekraczanie pewnych barier socjologicznych. U niewielu osób zdziwienie budzi już widok turysty samotnie przemierzającego odległe zakątki. Co więcej, statystyki pokazują, że kobiety znacznie częściej podejmują decyzję, co do miejsca i formy spędzania wakacji. Kobiety są coraz bardziej niezależne i odważne, a samodzielną wyprawę traktują często jako wyzwanie. Ważnym czynnikiem jest także popularny, również w Polsce, trend nazywany ,,work–life balance”, którego ideą jest odnalezienie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. W związku z tym, coraz więcej osób czuje potrzebę pełnego odpoczynku, spełniania marzeń, w tym również tych podróżniczych.

Polacy przestają bać się samotnych wypraw, są otwarci na nowe wyzwania, lepiej znają języki, co wcześniej mogło także stanowić pewną barierę. Biura podróży z kolei oferują kompleksowe wycieczki z wieloma możliwościami – od leniwego wypoczynku, przez wyjazdy dla bardziej aktywnych, po zwiedzanie najdalszych zakątków świata. Nic, tylko wyjeżdżać!


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: podróż, single, wakacje, wycieczka


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »