kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Bezpieczny wypoczynek nad wodą
2016/7/11 23:37:18

Wysoka temperatura, brak opieki nad dziećmi, brawura i często alkohol sprzyjają wypadkom nad wodą. Tylko od początku czerwca 2016 roku w Polsce utonęło już ponad 100 osób. O jakich zasadach powinniśmy pamiętać, kiedy decydujemy się na wypoczynek nad wodą?

Powinniśmy wybierać miejsca pilnowane przez ratowników. Zanim wejdziemy na teren kąpieliska, zapoznajmy się z jego regulaminem, dostępnym zwykle na tablicy informacyjnej. Pamiętajmy, że obszar strzeżony jest odpowiednio oznakowany, np. za pomocą boi.

Podstawową zasadą, która nas obowiązuje jest stosowanie się do poleceń ratowników. Koniecznie trzeba również przestrzegać wszelkich znaków zakazu i nakazu znajdujących się na terenie kąpieliska. Przed wejściem do wody zwróćmy uwagę na wywieszoną flagę. Pamiętajmy, że kąpiel jest możliwa tylko przy fladze koloru białego.

- Nasze plany i aktywności nad wodą powinniśmy dostosować do własnych umiejętności, tego, jak się czujemy w danym dniu, a także warunków atmosferycznych. Co ciekawe, na plażach strzeżonych możemy sprawdzić je na specjalnych tablicach meteo, uzupełnianych przez ratowników, którzy podają bieżące informacje na temat temperatury wody i falowania czy nurtu – mówi serwisowi Łukasz Włodyga, kierownik działu BHP w firmie DHL Parcel. Ponadto nie zapominajmy, żeby nigdy nie wchodzić do wody, kiedy jesteśmy pod wpływem alkoholu.

Jeśli zdecydowaliśmy się zabrać ze sobą dziecko, musimy oczywiście uważnie go pilnować. Na wszelki wypadek warto założyć mu na rękę bransoletkę z kartką, na której będzie napisany numer kontaktowy do opiekuna. Okaże się to pomocne, jeżeli dziecko pod naszą nieuwagę się zgubi.

Infowire.pl


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: bezpieczeństwo, kąpiel, kąpielisko, odpoczynek, wakacje


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»