kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Chcemy mieć czas na pasje, podróże i dla rodziny.
2016/5/30 23:43:04

Kobiety chętnie skorzystałyby z dodatkowych 3 godzin wolnego czasu w tygodniu - co piąta (21%) internautka przeznaczyłaby je dla rodziny i dzieci, co siódma (14%) na realizowanie własnych pasji, a co ósma (12%) na podróże – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research. Wbrew pozorom nie tak trudno je wygospodarować, bo jak pokazuje badanie, cenne godziny tracimy w marketach na większe zakupy spożywcze – aż 79% ankietowanych pań poświęca na to przeszło godzinę tygodniowo, z czego połowa (54%) nawet więcej niż dwie godziny. Jednocześnie 27% respondentek wskazuje, że sporo czasu marnuje w kolejkach do kas, zaś 25% na sam dojazd do i ze sklepu.

Na co brakuje nam czasu?

Częściej niż co trzecia z ankietowanych pań (34%) przyznaje, że chciałaby mniej czasu tracić na zakupach spożywczych. Badania pokazują, że dodatkowe trzy godziny wolnego czasu w ciągu tygodnia 21% badanych kobiet poświęciłoby w pierwszej kolejności na rodzinę. Co ciekawe, panowie ten cel wskazują częściej niż panie – 25%. Dla 14% badanych internautek najważniejsze byłoby realizowanie własnych pasji, a dla 12% – . Na kolejnych miejscach uplasował się odpoczynek, na który wolny czas chciałoby przeznaczyć 10% kobiet – dla porównania wśród panów odsetek ten wynosi 14%. Po 8% badanych pań chciałoby dodatkowe godziny w tygodniu przeznaczyć na spotkania z przyjaciółmi, zadanie o urodę i czytanie książek. Dalej znalazły się: czas dla partnera (6%), uprawianie sportu (5%), kino czy teatr (3%), a także nauka (3%).

Co pożera czas?

Z badania wynika, że więcej niż 2 godziny w tygodniu zajmuje paniom oczywiście praca - 77% wskazań, a także – 74%. Internautki starają się jednak nie zapominać o relaksie – powyżej 2 godzin na odpoczynek przeznacza 59% badanych kobiet, choć i tak to odsetek dużo niższy niż wśród panów – 72%. Podobnie jest z realizowaniem własnych pasji – podczas gdy 46% pań poświęca na to przeszło 2 godziny w tygodniu, w grupie mężczyzn jest to już 56%. Na kolejnym miejscu jest czas dla partnera - blisko połowa (46%) respondentek w ten sposób spędza ponad 2 godziny tygodniowo. Badanie pokazuje też, że sporym pożeraczem czasu są właśnie duże zakupy spożywcze - bo powyżej 2 godzin co tydzień traci na nie 43% ankietowanych kobiet. Dalej w pierwszej dziesiątce są przyjemności, czyli spotkania z przyjaciółmi – 41%, czytanie książek – 38%, uprawianie sportu – 33% i podróże – 32%. Już poza top 10 są bieżące zakupy spożywcze – ponad 2 godziny tygodniowo poświęca na nie 28% badanych kobiet, dalej są film czy teatr – 27%, nauka – 26%, a także niespożywcze – 26%. Ostatnie miejsca zajmują zaś zajęcia związane z dbaniem o urodę – 25% i wyjście do restauracji – 15%.

Badanie dla e-supermarketu Frisco.pl zostało przeprowadzone przez SW Research metodą omnibus na reprezentatywnej próbie 849 internautów w Polsce w dniach 4-6 maja 2016 r.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: pasje, podróże, rodzina, styl życia


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »