kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

W pobliżu nie ma bankomatu? Idź na stację benzynową
2013/7/6 0:40:00

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że gotówkę z konta można wypłacić nie tylko w oddziale banku czy bankomacie. Wypłaty można dokonać także na stacjach benzynowych czy w punktach akceptujących płatności kartami dzięki usłudze CashBack. Ta wiedza może być nam bardzo przydatna na wakacjach, gdy jesteśmy po raz pierwszy w jakiejś miejscowości i nie możemy znaleźć bankomatu – radzi Expander.

Usługa CashBack jest najbardziej przydatna w sytuacji, gdy nie wiemy gdzie szukać bezprowizyjnego bankomatu. Warto też o niej pamiętać będąc w miejscach, gdzie trudno o jakikolwiek bankomat. W takiej sytuacji z reguły znacznie łatwej uda nam się znaleźć stację benzynową. W przeciwieństwie do małych lokalnych sklepików, stacje zwykle akceptują płatności kartami.

Kolejną zaletą wypłaty pieniędzy przez CashBack jest to, że w wielu bankach jest to usługa bezpłatna. Nawet jeśli przed wyjazdem na wakacje zapomnieliśmy sprawdzić wysokość opłaty w swoim banku to nie powinniśmy się obawiać wysokich kosztów. Tam, gdzie są naliczane prowizje, nie przekraczają one 1 zł za wypłatę. Tymczasem opłaty za korzystanie z obcych bankomatów wynoszą z reguły ok. 5 zł.

CashBack ma jednak również wady. Przede wszystkim za pomocą tej usługi nie uda nam się wypłacić dużej kwoty. Maksymalnie jednorazowo można wypłacić do 200 zł. Jeśli potrzebujemy większej kwoty, to możemy oczywiście dokonać kilku takich operacji. Należy jednak dodać, że wypłata może zostać dokonana tylko jeśli coś w sklepie kupimy. Teoretycznie wielkość zakupów może być dowolna. Można więc kupić np. gazetę za 1,5 zł i przy okazji wypłacić 100 zł.

W praktyce nie zawsze jest to jednak tak proste. Małe sklepiki czasami akceptują płatności kartami tylko jeśli zrobimy tam większe zakupy np. za przynajmniej 20 zł. W takim przypadku trudno będzie nam wykonać kilka wypłat. Na szczęście takie ograniczenie być może niedługo nie będą się już pojawiały. Planowane jest bowiem istotne obniżenie opłat jakie ponoszą sklepy w sytuacji przyjmowania płatności kartą. Dzięki temu powinny znacznie chętniej godzić się na płatności kartą nawet na niewielkie kwoty.

www.expander.pl


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: bankomat, pieniądze, usługa cashback


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»