Ograniczenie przestępczości, chuligaństwa, wandalizmu, poprawa bezpieczeństwa w miejscach publicznych i ruchu drogowym - to tylko kilka założeń policyjnego programu "Bezpieczne Miasta", który właśnie rozpoczęła policja w całym kraju. Jednym z założeń programu jest współpraca samorządowców, mediów i innych instytucji z policją, co ma prowadzić do wzrostu bezpieczeństwa w małych i średnich miastach.
Głównymi celami ogólnopolskiego programu "Bezpieczne Miasta" jest ograniczenie przestępczości i wzrost poczucia bezpieczeństwa, a także poprawę bezpieczeństwa w miejscach publicznych i ruchu drogowym. Ponadto policjanci chcą zaktywizować współpracę z samorządami i innymi organizacjami, które działają na rzecz bezpieczeństwa lokalnych społeczności.
Policja chce, aby informacje o różnych zagrożeniach i problemach, które występują na terenie danej społeczności pochodziły od samych mieszkańców. Funkcjonariusze zdają sobie z sprawę z faktu, że w małych miastach z uwagi na niski poziom anonimowości sprawcy przestępstw często są znani mieszkańcom, jednak ci z obawy przed zemstą nie informują policji o takich zdarzeniach. Program "Bezpieczne Miasta" ma się przyczynić do zmiany tej sytuacji.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »