kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ruszyła kampania „Wybory bez barier”
2015/10/19 21:20:00

Zachęcenie wyborców z niepełnosprawnością do udziału w wyborach parlamentarnych 25 października – to główny cel ogólnopolskiej kampanii „Wybory bez barier”, której organizatorami są Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Akcja, której towarzyszy hasło „5 milionów głosów może zmienić wszystko” potrwa do 24 października.

W Polsce jest blisko 5 milionów osób z niepełnosprawnością, co stanowi 12,2% ludności kraju. To ogromna grupa obywateli, która powinna czynnie uczestniczyć we współtworzeniu polskiej demokracji i decydować o tym, kto będzie ich reprezentował w Sejmie i Senacie RP przez najbliższe cztery lata.

Kampania „Wybory bez barier” ma charakter ogólnopolski. W ramach kampanii przygotowane zostały: spoty radiowe i telewizyjne, animacje instruktażowe na temat udogodnień wyborczych, multimedialny informator wyborczy oraz w pełni dostępna strona internetowa (www.wyborybezbarier.org). Wszystkie te materiały mają zachęcić wyborców z niepełnosprawnością do udziału w zbliżających się wyborach, a także nakłonić ich bliskich do udzielenia pomocy przy głosowaniu.

Organizatorzy kampanii dostarczyli do wszystkich gmin w Polsce unikatowy pakiet informacyjny dla urzędników samorządów lokalnych organizujących wybory. Składa się on z „Informatora” i publikacji „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”. Urzędnicy znajdą w tym pakiecie szereg praktycznych informacji, porad i wskazówek. Materiały te mają wpłynąć na urzędników, aby w odpowiedni sposób pomogli wyborcom z niepełnosprawnością spełnić ich obywatelski obowiązek.

„5 milionów głosów może zmienić wszystko” to hasło przewodnie kampanii „Wybory bez barier” przygotowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem kampanii jest zachęcenie wyborców z niepełnosprawnością do udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych i poinformowanie ich o udogodnieniach, dzięki którym mogą oddać głos.

Kampania potrwa do 24 października i jest finansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: głosowanie, kampania, niepełnosprawność, wybory


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »