kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Rośnie świadomość finansowa Polaków
2015/4/10 23:50:00

Aż 90 procent Polaków kontroluje swoje wydatki - wynika z badań przeprowadzonych przez Optimę. Okazuje się, że z każdym rokiem rośnie nasza świadomość finansowa. Zaprzyjaźniliśmy się z oszczędzaniem - 75 procent badanych twierdzi, że warto odkładać pieniądze, a kolejne 70 procent zamierza zaoszczędzić jakąś sumę w ciągu najbliższego roku.

fot. oszczędzanieWiosna, podobnie jak Nowy Rok, sprzyja postanowieniom. W tym roku 23% Polaków planuje zacząć regularnie oszczędzać. Niestety, zaledwie 5% z nich chce nauczyć bliskich zarządzania pieniędzmi.

Do oszczędzania jeden krok

Najtrudniej zacząć, dlatego koniecznie trzeba przygotować się do odkładania pieniędzy. 67% społeczeństwa zaczyna od zapłacenia rachunków, uregulowania rat i spłacenia długów. Dzięki temu wzrasta świadomość posiadanych sum i łatwiej jest nimi gospodarować. Dodatkowo 22% z nas przed rozpoczęciem oszczędzania chce wyjaśnić wszelkie rodzinne waśnie. Czyste konto – to jest to!

Korzystaj ze sprawdzonych sposobów

Wbrew powszechnie panującej opinii oszczędzanie nie jest takie trudne. Wystarczy dokładnie wiedzieć, ile ma się pieniędzy, racjonalnie je wydawać (na przykład korzystając z promocji i wyprzedaży), co miesiąc odkładać do skarbonki lub na konto określoną sumę i myśleć o tym, na co będzie można sobie dzięki temu pozwolić. Myślenie ukierunkowane na cel oraz dążenie do realizacji planów działa motywująco.



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: domowy budżet, oszczędzanie, pieniądze


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »