kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ostatni dzwonek dla chcących głosować poza domem
2007/10/10 22:19:38

W czwartek mija ostateczny termin składania wniosków dla osób, które chcą głosować poza miejscem swojego zameldowania. Osoby, które chcą wypełnić obywatelski obowiązek 21 października, powinny złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców, w urzędach gminy, na terenie której obecnie przebywają.

Aby móc głosować wyborcy, którzy przebywają czasowo poza miejscem swojego zameldowania na pobyt stały lub pobyt czasowy i ci, którzy nigdzie nie zamieszkali, muszą złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w urzędzie gminy, na terenie której czasowo przebywają. Ostateczny termin składania tego typu wniosków mija 11 października.

Wyborcy, którzy w dniu wyborów będą przebywali w szpitalu, zakładzie pomocy społecznej będą dopisani do spisu wyborców w tych placówkach i tam będą mogli oddać swoje głosy. Podobnie jest w przypadku osób, które przebywają w zakładach karnych i aresztach śledczych.

Do 19 października mają natomiast czas wyborcy, którzy chcą zmienić miejsce pobytu przed dniem wyborów, a chcą otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Dokument taki pozwala oddać głos w dowolnym obwodzie w Polsce czy też za granicą.

Osoby, które w dniu wyborów będą przebywały za granicą, a będą chciały uczestniczyć w wyborach powinny zgłosić się do konsulatów, gdzie złożą wniosek o wpisanie do spisu wyborców w obwodzie, który utworzono za granicą. Nie muszą jednak tego robić, jeżeli posiadają zaświadczenie o prawie do głosowania. Wniosek o wpisanie do spisu wyborców należy złożyć do 16 października.


Polska.pl
Oprac: Izabela Okrój-Hernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: głosowanie, parlament, polityka, wybory


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »