kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Masz mieszkanie w TBS? Sprawdź, czy możesz je wykupić
2015/11/3 17:38:38

Według szacunków, 30-40 procent najemców mieszkań, które należą do towarzystw budownictwa społecznego TBS chciałoby wykupić te lokale. Najnowsza nowelizacja prawa w tym zakresie pozwala na taką możliwość, ale nie wszystkim lokatorom. Kto będzie mógł wykupić mieszkanie należące do TBS?

Najemcy mieszkań należących do TBS muszą płacić wysoki czynsz, bo wliczona jest w niego rata kredytu zaciągniętego na wybudowanie bloku. Nawet jeśli ten kredyt spłacą, lokal nie staje się ich własnością.

Nowelizacja prawa pozwala na wykup mieszkań jedynie przez osoby, które uczestniczyły w kosztach budowy i mieszkają w blokach wybudowanych przed 30 września 2009 r. - Każdy lokal będzie sprzedawany po cenie rynkowej, która zostanie określona przez rzeczoznawcę opłaconego z kieszeni najemcy. Kwota zakupu mieszkania ma być pomniejszona o zwaloryzowany wkład własny, ale lokator będzie musiał zwrócić 10% kredytu budowlanego, umorzone przez państwo – mówi serwisowi Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości z portalu RynekPierwotny.pl.

- Wynajmujący mieszkania od TBS nie są specjalnie zachwyceni zmianami: liczyli na ulgi, zwolnienia, rabaty – zaznacza rozmówca. Ponadto właściciele TBS – czyli gminy, deweloperzy lub spółdzielnie mieszkaniowe – nie będą chętni do sprzedaży mieszkań, ponieważ twierdzą, że może to zaburzać politykę lokalową. - Lepszym wyborem od wynajmowania mieszkania od TBS jest zaciągnięcie kredytu i kupno lokalu na rynku wtórnym, a nawet pierwotnym, gdzie są okazje cenowe – uważa ekspert.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: TBS, kredyt, mieszkanie, wykup mieszkania


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »