kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Elektroniczny gadżet zamiast zegarka. Co kupić z okazji pierwszej komunii?
2015/6/3 22:43:44

Niegdyś z okazji pierwszej komunii dzieci w ramach prezentu otrzymywały złote łańcuszki z krzyżykiem, zegarki czy rowery. Współczesne podarunki komunijne to głównie elektroniczne gadżety – tablety, komputery, konsole do gier czy smartfony. Okazuje się, że miłość do nowoczesnych zdobyczy technologicznych ogarnęła również dzieci.

Do niedawna najbardziej oczekiwanym upominkiem komunijnym z wyższej półki był rower. Obecnie normą jest laptop z najlepszą dostępną na rynku kartą graficzną, kosztowny tablet czy smartfon we wszystkich kolorach tęczy z całą paletą funkcji i powerbankiem w ramach bonusu.

Dzieci lubią elektroniczne gadżety

- Współczesne urządzenia elektroniczne są niezwykle atrakcyjne zarówno pod kątem wizualnym, jak i funkcjonalnym – mówi Agnieszka Medoń z GP Batteries, firmy produkującej baterie, akumulatory oraz inne akcesoria elektroniczne. – Rodzice wiedzą, że największą przyjemność sprawi dziecku prezent w postaci elektronicznego gadżetu.

Oczywiście najczęściej to chłopcy marzą o elektronicznych prezentach. Jednak w Polsce, na wzór zachodnich sąsiadów, rozwija się nowatorskie podejście do wychowania dziecka, wolne od uprzedzeń i stereotypów. Zgodnie z nurtem równouprawnienia dotyczącego płci, dziewczynkom nie nakazuje się tylko „zabawy w dom”, ale zachęca do rozwijania kreatywnego myślenia podczas stawiania budowli z klocków czy grania w gry komputerowe.

Elektronika bawi i uczy

W przypadku gier komputerowych przydaje się dobry komputer stacjonarny, laptop lub tablet. Nie należy zapominać, że gry dla dzieci mają silnie rozwinięty charakter edukacyjny. Nie tylko bawią, ale też uczą. Podobnie jest z różnego rodzaju aplikacjami na smartfony rozbudowującymi wiedzę z takich dziedzin jak historia, geografia, biologia, polski czy języki obce. Istnieją aplikacje z wirtualnymi kompasami połączonymi z kamerą, atlasami anatomicznymi, systemami fiszek do szybkiego zapamiętywania stymulującymi pamięć, kalkulatorami graficznymi i naukowymi…

Dlatego urządzenia elektroniczne to doskonały pomysł na prezent komunijny. Należy jedynie pamiętać, aby wybierać je z głową, mądrze i zadbać o to, aby były wyposażone we wszystkie potrzebne dziecku walory edukacyjne.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: gadżety, pierwsza komunia, prezent


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »