kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Boimy się pecha
2009/3/13 16:40:00

Dla jednych przekleństwo samo w sobie, dla drugich - naiwny przesąd. Specjaliści z Biura Likwidacji Szkód Ergo Hestii sprawdzili, czy „piątek 13-ego" działa na nas bardziej niż inne piątki.

W piątki 13-ego rzadziej ulegamy wypadkom i bardziej interesujemy się swoim zdrowiem" - mówią eksperci z Ergo Hestii. „Według naszych wyliczeń w ten pechowy dzień klienci są dużo ostrożniejsi. Wnioskujemy tak na podstawie zebranych danych. Liczba zgłoszeń nieszczęśliwych wypadków takich jak złamania czy skręcenia jest średnio dwukrotnie niższa w „piątek 13-ego" niż w inne piątki roku - wyjaśnia Adam Steciak, zastępca dyrektora ds. serwisu likwidacyjnego w Biurze Likwidacji Szkód Ergo Hestii.

Dodatkowo, w pechowy piątek ubezpieczeni częściej myślą o swoim zdrowiu niż w inne piątki. Do Biura Likwidacji Szkód Ergo Hestii dzwonią więcej, ale nie po to, żeby zgłosić szkodę. „Nawet o 13 % więcej osób telefonuje do nas w „piątek 13-ego". Nie tyle w celu zgłoszenia, co z prośbą o konsultację czy poradę dotyczącą ubezpieczenia czy zdrowia" - wyjaśnia wicedyrektor Steciak.

Piątki w porównaniu do innych dni tygodnia nie są jednak najbardziej obładowane przez szkody. Najwięcej zgłoszeń Biuro Likwidacji Szkód odbiera w poniedziałki. „W porównaniu na przykład do niedziel to nawet 10 razy więcej zarejestrowanych szkód. Wynika to z tego, że w poniedziałki zaczyna się nowy tydzień i pierwszy dzień pracy. Zazwyczaj wtedy hurtowo chcemy załatwić wszelkie formalności" - wyjaśnia Adam Steciak.


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: pech, pechowa data, piątek, przesądy, strach, trzynasty, zabobony


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»