kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Wybory warszawskiej Syrenki
2009/1/3 19:30:00

Pod adresem syrenka@machina.pl syrenkas oraz na stronach www.machina.pl i MySpace.com trwa plebiscyt na warszawską Syrenkę. Wśród kandydatek do tytułu są m.in. Małgorzata Foremniak, Kora Jackowska, Magda Mołek, Tatiana Okupnik, Monika Olejnik, Katarzyna Piekarska i Irena Szewińska.

Która z nich trafi na okładkę „Machiny”? Zdecydują o tym czytelnicy magazynu, którzy oddają głosy i kibicują swoim kandydatkom, nie szczędząc im komplementów. Głosowanie trwa do północy 11 stycznia 2009 r. Rozstrzygnięcie plebiscytu już w lutowej „Machinie”, a nowa Syrenka pojawi się wkrótce w centrum Warszawy.

„Chcemy, aby nowa Syrenka była punktem odniesienia dla współczesnych warszawiaków” – podkreśla Piotr Metz, naczelny „Machiny”. Dodaje, że Syrenka ma wszelki potencjał, żeby być żywym symbolem miasta. Tak jak francuska Marianna, której wizerunek zmienia się co 10 lat i której twarz dawały najsłynniejsze współczesne gwiazdy francuskiego ekranu – Brigitte Bardot, Catherine Denevue czy Laetitia Casta.

Plebiscyt na warszawską Syrenkę redakcja „Machiny” organizuje po raz pierwszy. Rok temu Syrenkę wybrała redakcja i na okładce grudniowego numeru „Machiny” znalazło się zdjęcie Edyty Górniak. Okładka wzbudziła wiele emocji, także politycznych. Redakcja „Machiny” zapowiedziała wtedy odświeżenie wizerunku warszawskiego symbolu.




()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Edyta Górniak, Machina, Syrenka, warszawa, warszawska syrenka


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »