kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Większość dzieci spędza ferie w domu
2016/2/9 17:20:00

Aż 81% polskich dzieci spędza ferie w domu. Zaledwie niewielka grupa dzieci (19 procent) wyjedzie w tym roku na zimowy wypoczynek - wynika z badania Barometr Providenta. Największą grupę uczniów, którzy wyjadą na ferie stanowią gimnazjaliści, następnie dzieci ze szkół podstawowych. Tylko 2 procent dzieci powinno spodziewać się rodzinnego wyjazdu.

W większości będą to wyjazdy bez rodziców. 18% uczniów gimnazjów, 10% – szkół podstawowych i 8% – szkół ponadgimnazjalnych wyjedzie samodzielnie. Zaledwie 2% dzieci powinno się spodziewać wyjazdu rodzinnego.

- Widać, że kiedy dziecko może już się samo sobą zająć, skłonność do organizacji wyjazdu w czasie ferii jest zdecydowanie mniejsza, dwu-, a nawet trzykrotnie” – zauważa w wywiadzie dla serwisu Przemysław Kasza, specjalista ds. badań, analiz i raportowania z firmy Provident Polska. Dlatego też wiele dzieci pozostaje w domu. W tym roku 34% z nich nie będzie miało zorganizowanego czasu wolnego.

- Rodzice wyjeżdżających dzieci są w stanie przeznaczyć na ich wypoczynek 1 700 zł. Aż 14% osób jest gotowych na ten cel zaciągnąć pożyczkę– mówi Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji z firmy Provident Polska. Z drugiej strony ponad połowa badanych rodziców mających dzieci w wieku szkolnym nie zamierza wydać dodatkowych pieniędzy na organizację czasu wolnego swoich pociech.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dziecko, ferie, ferie zimowe, wypoczynek


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»