kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

V-Day 2007
2007/2/27 15:00:00

Światowa Kampania V-Day (znana również pod nazwą Dzień W) ma mobilizować całe społeczeństwa do zwiększania świadomości na tematy takie jak przemoc wobec kobiet i dziewczynek oraz przeciwdziałanie jej. Organizatorzy V-Day na całym świecie używają zarówno sztuki, jak i aktywizmu, aby zmienić tradycyjne nastawienie do kobiet i przemocy.

Sukces V-Day jest możliwy także dzięki użyciu „Monologów Waginy”, sztuki napisanej przez Eve Ensler. Przedstawienie „Monologów Waginy” umożliwia publiczności wejście w temat, który zazwyczaj jest traktowany jako tabu, odrzucany przez naszą świadomość, gdyż jest zbyt bolesny i zbyt osobisty, by mówić o nim publicznie.

Dzięki coraz większej ilości ludzi angażujących się w Światową Kampanię V-Day, wizja świata bez przemocy wobec kobiet i dziewczynek, z którą Eve Ensler rozpoczynała swoja działalność, staje się coraz bliższa realizacji. W roku 2005 ponad 200 milionów osób uczestniczyło w wydarzeniach kulturalnych związanych z V-Day. Zorganizowanych było 385 Światowych Kampanii V-Day i 700 Kampanii na uczelniach wyższych. Co najważniejsze, zostało zebranych ponad 4 miliony dolarów, które zostały przekazane lokalnym organizacjom walczącym z przemocą wobec kobiet i dziewczynek.

W Polsce 2 marca w Warszawie odbędzie się prezentacja „Monologów Waginy”. Na scenie wystąpią: Marta Abramowicz, Agnieszka Graff, Yga Kostrzewa, Anna Laszuk, Anna Zawadzka i gość specjalny - Sofia B. Karlsson (reprezentantka szwedzkiej feministycznej partii politycznej Feministiskt Initiativ oraz SFG - Szwedzkiej Federacji Studenckich Organizacji LGBT). Przed przedstawieniem odbędzie się debata na temat przemocy wobec kobiet i dziewczynek i jej przeciwdziałania. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane organizacji Kobiety Aktywne z Sosnowca.


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Monologi Waginy, V-Day, molestowanie, przemoc