kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

V-Day 2007
2007/2/27 15:00:00

Światowa Kampania V-Day (znana również pod nazwą Dzień W) ma mobilizować całe społeczeństwa do zwiększania świadomości na tematy takie jak przemoc wobec kobiet i dziewczynek oraz przeciwdziałanie jej. Organizatorzy V-Day na całym świecie używają zarówno sztuki, jak i aktywizmu, aby zmienić tradycyjne nastawienie do kobiet i przemocy.


Sukces V-Day jest możliwy także dzięki użyciu „Monologów Waginy”, sztuki napisanej przez Eve Ensler. Przedstawienie „Monologów Waginy” umożliwia publiczności wejście w temat, który zazwyczaj jest traktowany jako tabu, odrzucany przez naszą świadomość, gdyż jest zbyt bolesny i zbyt osobisty, by mówić o nim publicznie.

Dzięki coraz większej ilości ludzi angażujących się w Światową Kampanię V-Day, wizja świata bez przemocy wobec kobiet i dziewczynek, z którą Eve Ensler rozpoczynała swoja działalność, staje się coraz bliższa realizacji. W roku 2005 ponad 200 milionów osób uczestniczyło w wydarzeniach kulturalnych związanych z V-Day. Zorganizowanych było 385 Światowych Kampanii V-Day i 700 Kampanii na uczelniach wyższych. Co najważniejsze, zostało zebranych ponad 4 miliony dolarów, które zostały przekazane lokalnym organizacjom walczącym z przemocą wobec kobiet i dziewczynek.

W Polsce 2 marca w Warszawie odbędzie się prezentacja „Monologów Waginy”. Na scenie wystąpią: Marta Abramowicz, Agnieszka Graff, Yga Kostrzewa, Anna Laszuk, Anna Zawadzka i gość specjalny - Sofia B. Karlsson (reprezentantka szwedzkiej feministycznej partii politycznej Feministiskt Initiativ oraz SFG - Szwedzkiej Federacji Studenckich Organizacji LGBT). Przed przedstawieniem odbędzie się debata na temat przemocy wobec kobiet i dziewczynek i jej przeciwdziałania. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane organizacji Kobiety Aktywne z Sosnowca.


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Monologi Waginy, V-Day, molestowanie, przemoc


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »