kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Świąteczne e-zakupy. Pamiętaj o bezpieczeństwie
2013/12/3 22:28:11

Wielkimi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. Już w pierwszych dniach grudnia wielu z nas, aby uniknąć zakupów na ostatnią chwilę, będzie wybierać prezenty gwiazdkowe dla najbliższych. Warto skorzystać z zakupów przez Internet, aby bez konieczności wychodzenia z domu, szybko i łatwo kupić podarki dla rodziny. Co zrobić, aby e-zakupy były bezpieczne?

Internet daje praktycznie nieograniczone możliwości wyboru. Znajdziesz tam najnowsze gadżety, trudno dostępną książkę, zabawki, sztukę a nawet antyki. Żeby jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo dokonując zakupów w sieci trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze - sprawdź od kogo kupujesz i co o nim sądzą inni. Wiarygodni sprzedawcy umożliwiają swoim klientom ocenę jakości obsługi w ich sklepie. Sprawdź ile jest opinii i jakie one są. Zwróć też uwagę czy opinie są konkretne - opisy określonych towarów i transakcji uwiarygodnią fakt, że ktoś dokonał zakupu. Pamiętaj, że zgodnie z prawem sprzedawca musi podać pełne dane rejestrowe swojej firmy. Jeśli nie możesz tego znaleźć na stronie, brakuje numeru telefonu, bądź adresu e-mail - bądź czujny. Spróbuj zapytać o szczegóły kupowanego towaru za pomocą dostępnej formy kontaktu.

Po drugie - zapoznaj się z regulaminem. Każdy przedsiębiorca internetowy ma obowiązek zamieścić w swoim serwisie regulamin określający szczegółowe zasady zawierania umowy przez Internet. Sprawdź czy taki dokument istnieje, czy jest czytelny i zrozumiały. Prawo daje Ci możliwość zwrotu zakupionych towarów możesz w ciągu 10 dni bez konieczności podawania powodu odstąpić od umowy. Jeżeli Twój gwiazdkowy prezent okaże się nietrafiony, istnieje możliwość jego wymiany bądź zwrotu.

Po trzecie - Gdy wypełniasz formularze z danymi, sprawdź, czy w przeglądarce na początku adresu witryny widnieje „https” zamiast „http”. Szukaj też symbolu zielonej kłódki - oznacza ona bezpieczne połączenie, aby osoby niepożądane nie mogły uzyskać dostępu do twoich danych.

Po czwarte - Jeżeli ktoś wymaga od ciebie płatności z góry, nie dając możliwości wyboru może to być transakcja ryzykowna. Godne zaufania serwisy zazwyczaj oferują różne opcje płatności, z których najpopularniejsze to karta kredytowa oraz przelewy bankowe. Dokładnie zapoznaj się z ofertą wystawców na serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Często w zakładce „o mnie” sprzedawcy umieszczają w opisach swoje własne, szczegółowe zasady sprzedaży, jak np. czas dostawy, który może być liczony dopiero od czasu zaksięgowania wpłaty na koncie sprzedawcy, a nie na koncie systemu płatności.

Po piąte - po zakończeniu zakupów i dokonaniu transakcji koniecznie się wyloguj z platformy lub serwisu, by nikt nie mógł wejść na twoje konto. Na wszelki wypadek zachowaj całość korespondencji elektronicznej ze sprzedawcą do czasu aż otrzymasz paczkę i będziesz zadowolony.

Na koniec - Pamiętaj, żeby wystawić komentarz lub opinię po otrzymaniu zakupów. Zarówno pochlebne informacje, jak i słowa przestrogi są cenne. Dlatego warto poświęcić kilka minut.




()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: internet, prezenty, zakupy, zakupy w sieci, Święta, świąteczne zakupy


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »