kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Studentki się bronią
2011/12/14 19:00:00

Zakończyła się tegoroczna edycja akcji „Obroń Się Sama” skierowanej do studentek polskich uczelni. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu dziewcząt oraz wsparciu uczelni z Warszawy, Lublina, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Poznania, Bydgoszczy i Torunia i sponsora akcji – firmy ASA, ten nietypowy kurs samoobrony dla kobiet wróci, do co najmniej ośmiu miast, w przyszłym roku.


W dziesięciu miastach Polski w ośrodkach akademickich organizatorzy przeprowadzili prawie pięciogodzinne szkolenia złożone z dwóch części. W trakcie zajęć teoretycznych poruszane były zagadnienia z zakresu psychologii samoobrony, jej historycznych i społecznych uwarunkowań, taktyki i strategii działania w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia nawiązywały także do problematyki związanej z narkotykiem zwanym potocznie „pigułką gwałtu”. Część praktyczna prowadzona była przez Macieja Grubskiego i Roberta Moskwę – działaczy Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF Polska i aktywnych zawodników karate.

Opracowując tegoroczny program kursów, organizatorzy bazowali na doświadczeniach uczestniczek dotychczasowych szkoleń i naszych spostrzeżeniach. Także psycholog Beata Nycek, przedstawiciele poznańskiej policji oraz Stowarzyszenie MANKO działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie podzielili się cenną wiedzą. Statystyki dotyczące przemocy wobec kobiet i szczegółowe dane na temat „pigułki gwałtu” to informacje uwiarygadniające przekaz i, sądząc po reakcji i odzewie uczestniczek – trafiające do wyobraźni. W sumie przeszkolono prawie 1000 studentek.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: gwałt, obrona, studentki


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »