kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Studentki się bronią
2011/12/14 19:00:00

Zakończyła się tegoroczna edycja akcji „Obroń Się Sama” skierowanej do studentek polskich uczelni. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu dziewcząt oraz wsparciu uczelni z Warszawy, Lublina, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Poznania, Bydgoszczy i Torunia i sponsora akcji – firmy ASA, ten nietypowy kurs samoobrony dla kobiet wróci, do co najmniej ośmiu miast, w przyszłym roku.


W dziesięciu miastach Polski w ośrodkach akademickich organizatorzy przeprowadzili prawie pięciogodzinne szkolenia złożone z dwóch części. W trakcie zajęć teoretycznych poruszane były zagadnienia z zakresu psychologii samoobrony, jej historycznych i społecznych uwarunkowań, taktyki i strategii działania w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia nawiązywały także do problematyki związanej z narkotykiem zwanym potocznie „pigułką gwałtu”. Część praktyczna prowadzona była przez Macieja Grubskiego i Roberta Moskwę – działaczy Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF Polska i aktywnych zawodników karate.

Opracowując tegoroczny program kursów, organizatorzy bazowali na doświadczeniach uczestniczek dotychczasowych szkoleń i naszych spostrzeżeniach. Także psycholog Beata Nycek, przedstawiciele poznańskiej policji oraz Stowarzyszenie MANKO działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie podzielili się cenną wiedzą. Statystyki dotyczące przemocy wobec kobiet i szczegółowe dane na temat „pigułki gwałtu” to informacje uwiarygadniające przekaz i, sądząc po reakcji i odzewie uczestniczek – trafiające do wyobraźni. W sumie przeszkolono prawie 1000 studentek.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: gwałt, obrona, studentki


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»