kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Priorytety Polek: rodzina czy nowe buty?
2009/7/4 8:50:00

Tradycyjnie kobietom w Polsce przypisywało się postawę troskliwych żon i matek, których głównym priorytetem jest dbanie o dom i zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie. Czy rzeczywiście tak jest? Czy nie zmienia się to wraz z coraz częstszą aktywnością zawodową kobiet i poprawiającą się sytuacją materialną?

Z badań przeprowadzonych na zlecenie ING TUnŻ przez IQS & Quant Group w ramach kampanii "Porozmawiajmy o życiu" wynika, że deklarowane priorytety Polek nie koniecznie są zgodne z ich codziennymi zachowaniami.

Ponad 90% badanych Polek wśród kluczowych dla nich wartości wymienia bezpieczeństwo, odpowiedzialność oraz miłość i rodzinę. Jednocześnie jednak częściej niż na przyszłości rodziny i dzieci (72%), koncentrują się one na dbaniu o wygląd i urodę (78%).

Kobiety wciąż częściej niż mężczyźni martwią się o prowadzenie domu i wychowywanie dzieci (82% kobiety, 45% mężczyźni), ale w czasie wolnym częściej poświęcają się rozrywkom, samym sobie - oglądaniu telewizji, (76%), robieniu zakupów (81%) czy dbaniu o wygląd. Kobiety niezależnie od wieku deklarują, że własna sprawność fizyczna ma dla nich duże znaczenie (ponad 80%). W przypadku mężczyzn wartość ta ceniona jest szczególnie wysoko przez najmłodszą grupę wiekową (prawie 90%), a najmniej - przez najstarszą (około 70%).

Kobiety w Polsce znacznie częściej niż mężczyźni zastanawiają się nad przyszłością. Znaczna większość z nich deklaruje, że robi wszystko, żeby zabezpieczyć rodzinę przed nieprzewidywalnymi sytuacjami, ale jednocześnie większość (80%) nie posiada żadnej indywidualnej polisy na życie. I nie podejmuje działań, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat możliwości zabezpieczenia rodziny. 26% deklaruje, że po prostu nie zna się na tym (17% mężczyzn). Aż 61% beztrosko stwierdza, że nie zastanawia się, jak ich życie będzie wyglądało za kilka lat. Potwierdza to struktura wydatków kobiet nie posiadających ubezpieczeń na życie - w dominującej mierze jest to wyłącznie bieżąca konsumpcja (nowe ubrania, odzież - 72%, kosmetyki - 61%, wakacje, podróże - 46%, urządzanie domu czy mieszkania - 43%).

Badania ING pokazują, że w świecie finansów Polki poruszają się niepewnie. 25% kobiet, które nie posiadają ubezpieczenia na życie, jako powód podaje brak wiedzy na ich temat.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: badania sondażowe, fundusz emerytalny, styl życia Polek, ubezpieczenia


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »