kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Preferencje kulinarne Europejczyków
2015/7/24 0:10:12

Społeczność każdego z europejskich krajów ukształtowała swoją własną kulturę, obyczaje i kuchnię. Charakterystyczne przysmaki z poszczególnych krajów są inspiracją dla szefów kuchni, dzięki czemu możemy cieszyć się smakiem dań z całego świata nie ruszając się z własnego domu. PizzaPortal.pl sprawdził, jak kształtują się preferencje kulinarne Europejczyków, kiedy dopada ich ochota na zjedzenie czegoś niekoniecznie zdrowego i niskokalorycznego.

PizzaPortal.pl zestawił ulubione i najbardziej popularne potraw na wynos wśród mieszkańców 7 wybranych państw europejskich: Polski, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Turcji oraz Grecji. Najbardziej popularnym daniem, znajdującym się w pierwszej trójce każdego ze wspomnianych krajów jest typowy włoski fast food, mianowicie pizza.

POLSKA

Zestawienie dla Polski nie jest zaskakujące. W czołówce najczęściej zamawianych potraw znajdują się kolejno: pizza, pierogi oraz kebab-gyros-shoarma. Pomimo tak dużego wyboru dań różnych kuchni Polacy nie zawiedli i wciąż na ich talerzach króluje typowy włoski przysmak znany na całym świecie. Na dalszych pozycjach w zestawieniu znalazły się burgery, dania kuchni meksykańskiej oraz chińszczyzna i sushi.

CZECHY


Nasi słowiańscy przyjaciele Czesi w oderwaniu od swojej tradycyjnej, dość ciężkiej kuchni preferują lekkie i zdrowe sałatki, które znalazły się na czele rankingu. Na drugim miejscu uplasowała się pizza, natomiast pierwszą trójkę zamykają makarony. Inne dania, które znalazły się już poza podium, to wszelkie potrawy mięsne, burgery oraz przysmaki kuchni azjatyckiej.

NIEMCY

W przypadku Niemiec sytuacja kształtuje się nieco inaczej. Pomimo że w pierwszej trójce ulubionych dań na wynos znalazła się standardowo pizza, to następnie dania kuchni azjatyckiej oraz sushi. Na dalszych pozycjach możemy znaleźć kolejno takie przysmaki jak burgery, makarony, dania kuchni hinduskiej, greckiej, chińskiej, tureckiej oraz arabskiej.

WIELKA BRYTANIA


W Wielkiej Brytanii prym wiodą natomiast dania kuchni hinduskiej a następnie kolejno pizza i chińszczyzna. Inne potrawy najczęściej zamawiane przez Brytyjczyków, które znalazły się na dalszych pozycjach w zestawieniu to burgery, kebab, makarony, potrawy japońskie, dania kuchni tajskiej, a także brytyjski klasyk Fish & Chips (ryba z frytkami) oraz dania libańskie. W tym przypadku odległa pozycja w rankingu typowego brytyjskiego przysmaku, jakim jest ryba z frytkami, zdecydowanie zaskakuje.

SZWECJA


Czołówka ulubionych potraw wśród obywateli Szwecji kształtuje się następująco: pierwsze miejsce zajmuje uwielbiana przez wszystkich pizza. Na następnej pozycji znalazły się sałatki, natomiast pierwszą trójkę zamykają burgery. W dalszej kolejności Szwedom przychodzi ochota na takie przysmaki jak makarony, dania tajskie, chińszczyzna oraz sushi.

TURCJA

Mieszkańcy Turcji, podobnie jak Polacy nie zawiedli swoich korzeni. Najczęściej zamawiane potrawy, to wszelkie przysmaki charakterystyczne dla ich rodzimej kuchni, m.in. kebab. Na drugiej pozycji potraw lądujących najczęściej na talerzach Turków są burgery oraz różnego rodzaju kanapki. Pierwszą trójkę zamykają natomiast potrawy kuchni włoskiej, w tym oczywiście pizza. Na dalszych pozycjach w rankingu znajdziemy również ogólnie dania różnych kuchni świata, ciasta i desery, natomiast czołówkę ulubionych 7 potraw zamyka kuchnia azjatycka oraz dania z owocami morza.

GRECJA

Ostatnim krajem, który znalazł się „pod lupą” PizzaPortal.pl jest Grecja, która słynie z niezwykle smacznej i aromatycznej kuchni. Również na greckich talerzach dominuje ich własna, bardzo popularna potrawa - souvlaki, czyli różnego rodzaju mięsa nabite na szpadki. W pierwszej trójce znalazły się również pizza i burgery. W odróżnieniu od wszystkich innych krajów, Grecy w swoim zestawieniu na miejscu 4 uwzględnili kawę. Na bardziej odległych pozycjach wśród ulubionych potraw znalazły się naleśniki i wszelkie inne przysmaki kuchni greckiej. Zestawienie zamykają natomiast potrawy z grilla oraz doceniana na całym świecie kuchnia azjatycka.

PizzaPortal.pl


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kuchnia, pizza, preferencje kulinarne


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »