kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Nastolatki i wrestling - mieszanka wybuchowa
2007/3/11 1:20:00

Naukowcy z Uniwersytetu Wake Forest w USA wysnuli tezę, że oglądanie wrestlingu w telewizji wpływa na agresywne zachowanie młodzieży. Co więcej, nastoletnie miłośniczki tego sportu wykazują większą tendencję do przemocy niż ich koledzy.

Nastolatki podatniejsze

Płeć żeńska, ze względu na częstą degradację w społeczeństwie, częściej staje się tak ofiarami jak prowodyrami agresywnych zachowań. Według profesora Roberta DuRant spowodowane jest to poniżającym sposobem ukazywania kobiet w transmisjach wrestlingu – uważa on, że staje się to przyzwoleniem na agresję.

Druga strona medalu

Gary Davis, działacz federacji wrestlingu, zarzuca ekipie DuRanta wysnuwanie zbyt pochopnych wniosków. Uważa on, że oglądanie tego sportu w telewizji pozytywnie wpływa na budowanie rodzinnych relacji i wzbudza w nastolatkach uczucie pewności i wiary w siebie. Tylko w ekstremalnych przypadkach transmisje bójek są bezpośrednią przyczyną przemocy.

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

W jednym na dziesięć przypadków agresja wśród młodzieży spowodowana jest przez wpływ brutalnych mediów. Zdecydowana większość przemocy wiąże się zaś z doświadczeniami nastolatków wyniesionymi z domu i ze szkoły. Rozsądek jednak podpowiada, aby wzbudzić w naszych dzieciach zainteresowanie sportami zespołowymi czy choćby może trochę nudnym, ale spokojnym tenisem…


()
Oprac: Marta Wasiak

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: agresja, ring, sport, wrestling, zapasy


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »