kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kampania "Nie tylko siniaki robią z ciebie ofiarę"
2009/11/15 16:20:00

Pod hasłem "Nie tylko siniaki robią z Ciebie ofiarę..." przebiega kampania społeczna Avon, której twarzą została Małgorzata Domagalik. Kampania ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet: fizycznej, psychicznej, seksualnej i ekonomicznej.

"Swój udział w kampanii przeciwko przemocy "" traktuję jako coś bardzo naturalnego. Oto jedna kobieta wspiera kolejną: nigdy nie przymyka oczu na to, co złego dzieje się w życiu jej przyjaciółki, matki, siostry. Od chwili, gdy parę miesięcy temu założyłam na rękę bransoletkę - symbol kampanii - nie rozstaję się z nią ani przez moment. Traktuję ją jako swego rodzaju memento i przesłanie, że to, co łączy kobiety, to bycie kobietą" - mówi Małgorzata Domagalik.

Fundusze na realizację kampanii pochodzą ze sprzedaży produktów z symbolem nieskończoności, co odwołuje się do jedności kobiet w tym temacie na całym świecie. Jest to bransoletka i naszyjnik „Powiedz STOP przemocy". Produkty są do nabycia u każdej Konsultantki Avonu w cenie 10 zł. Całkowity zysk z ich sprzedaży jest przekazywany na budowanie, wraz z partnerem kampanii, Fundacją Feminoteka, lokalnych koalicji do walki z przemocą.

fot. Avon


Do tej pory Avon na ten cel zebrał i przekazał 220 000 złotych. Fundusze pozwoliły na przeprowadzenie debat, warsztatów z samoobrony i asertywności WenDo,szkoleń „ Poznaj swoje prawa", wydanie newlettera informacyjnego dla kobiet. Już od 25 listopada, w ramach inauguracji Międzynarodowej Kampanii 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, zostanie uruchomiony specjalny numer, pod którym ofiary uzyskają pomoc psychologiczną i prawną.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Małgorzata Domagalik, kobiety, powiedz stop przemocy, przemoc, przemoc wobec kobiet


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »