kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kampania "Nie tylko siniaki robią z ciebie ofiarę"
2009/11/15 16:20:00

Pod hasłem "Nie tylko siniaki robią z Ciebie ofiarę..." przebiega kampania społeczna Avon, której twarzą została Małgorzata Domagalik. Kampania ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet: fizycznej, psychicznej, seksualnej i ekonomicznej.

"Swój udział w kampanii przeciwko przemocy "" traktuję jako coś bardzo naturalnego. Oto jedna kobieta wspiera kolejną: nigdy nie przymyka oczu na to, co złego dzieje się w życiu jej przyjaciółki, matki, siostry. Od chwili, gdy parę miesięcy temu założyłam na rękę bransoletkę - symbol kampanii - nie rozstaję się z nią ani przez moment. Traktuję ją jako swego rodzaju memento i przesłanie, że to, co łączy kobiety, to bycie kobietą" - mówi Małgorzata Domagalik.

Fundusze na realizację kampanii pochodzą ze sprzedaży produktów z symbolem nieskończoności, co odwołuje się do jedności kobiet w tym temacie na całym świecie. Jest to bransoletka i naszyjnik „Powiedz STOP przemocy". Produkty są do nabycia u każdej Konsultantki Avonu w cenie 10 zł. Całkowity zysk z ich sprzedaży jest przekazywany na budowanie, wraz z partnerem kampanii, Fundacją Feminoteka, lokalnych koalicji do walki z przemocą.

fot. Avon


Do tej pory Avon na ten cel zebrał i przekazał 220 000 złotych. Fundusze pozwoliły na przeprowadzenie debat, warsztatów z samoobrony i asertywności WenDo,szkoleń „ Poznaj swoje prawa", wydanie newlettera informacyjnego dla kobiet. Już od 25 listopada, w ramach inauguracji Międzynarodowej Kampanii 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, zostanie uruchomiony specjalny numer, pod którym ofiary uzyskają pomoc psychologiczną i prawną.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Małgorzata Domagalik, kobiety, powiedz stop przemocy, przemoc, przemoc wobec kobiet