kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak nie zwariować w świątecznym szaleństwie?
2016/12/11 0:20:00

Jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia z perspektywy dorosłych? Te przedstawiane w mediach są bajkowe, radosne, spędzane w rodzinnym gronie. Trudno zaprzeczyć, że takie nie są, ale do świąt trzeba się odpowiednio przygotować. Zakupy, godziny spędzone w kuchni, sprzątanie domu i wreszcie kupowanie prezentów. Jak przeżyć święta i nie oszaleć?

Wszystkie dzieci przez cały rok czekają na Święta - przyjdzie Mikołaj, będą prezenty, pięknie nakryty stół i tradycyjne 12 potraw. Będzie okazja do rozmów z dawno nie widzianą babcią, dziadkiem, ciocią. Na koniec wszyscy razem pośpiewamy kolędy, a ukochany pies na pewno w tym roku przemówi ludzkim głosem. A jak ten czas wygląda z perspektywy dorosłych? Masa zakupów, całe dni spędzone w kuchni na gotowaniu świątecznych potraw, wysprzątanie calusieńkiego domu, mycie okien i najgorsze – każdemu trzeba kupić prezent, który zadowoli najbardziej wybrednych członków rodziny. Jak nie zwariować w tym szaleństwie?

Po pierwsze – trzeba mieć dobry plan

Aby wyrobić się z przygotowaniami i znaleźć w tym czasie jeszcze chwile na odpoczynek podstawą jest spisanie wszystkich obowiązków, określenie ile czasu zajmie każda z czynności i rozplanowanie ich w kalendarzu. Na sam początek przygotowań należy zaplanować rzeczy, które można zrobić z wyprzedzeniem, jak umycie okien i wcześniejsze wysprzątanie całego domu – w ten sposób przed samymi Świętami wystarczą jedynie drobne poprawki.

Po drugie – podział obowiązków

Nie da się przygotować wszystkiego samemu i nie być wykończonym. Dlatego powinno się podzielić obowiązki między wszystkich domowników. Gdy już plan niezbędnych czynności przedświątecznych będzie gotowy, zaznaczmy kolorami kto jest odpowiedzialny za przygotowanie poszczególnych elementów. I tak mąż, może pomóc przy myciu okien czy odkurzaniu, starsze dzieci przy przygotowywaniu potraw, a młodsze przy ubieraniu choinki. Nie wszystkie obowiązki muszą być wykonywane przez jedną osobę – praca zespołowa przy lepieniu pierogów będzie dużo szybsza i przyjemniejsza jeśli cała rodzina będzie w nią zaangażowana.

Po trzecie – skrócić gonitwę za prezentami

Nie trzeba odwiedzić wszystkich galerii handlowych w mieście, żeby znaleźć odpowiedni prezent dla każdego. Zwłaszcza, że można kupić wszystkie prezenty w jednym miejscu! Wybór voucherów prezentowych firmy Super Prezenty pozwala na dobranie odpowiednich podarunków dla wszystkich członków rodziny od najmłodszych do tych najstarszych. Oferta pozwala nam na zastąpienie kolejnej piżamy dla wujka na ciekawe przeżycie jak lot w aerotunelu czy jazda sportowym samochodem, dla dziecka zamiast kolejnej zabawki wybranie kreatywnych i rozwijających warsztatów małego inżyniera, a dla rodziców przykładowo weekendowy pobyt w górach. Jeżeli któryś z członków rodziny jest wymagający i nie mamy pewności, czy dany prezent mu się spodoba, możemy wybrać tematyczny zestaw podarunkowy, gdzie sam będzie mógł zdecydować się na jedną z kilkudziesięciu propozycji.

Nie trać świątecznego zapału na nieprzemyślane przygotowania. Pamiętaj, że Święta mają być czasem relaksu w rodzinnej atmosferze, a nie odpoczynku po kilkutygodniowej harówce.

www.superprezenty.pl


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Boże Narodzenie, Wigilia, prezenty, zakupy, Święta


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»