kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak bezpiecznie korzystać z pożyczek online?
2015/3/11 23:56:58

Pożyczając pieniądze coraz częściej korzystamy z ofert, które pozwalają zrealizować transakcję bez wychodzenia z domu. E-pożyczki budzą jednak sporo kontrowersji, zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo takiego rozwiązania, np. możliwość przechwycenia danych przez osoby postronne. Jak bezpieczenie pożyczać pieniądze online, podpowiada Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

- E-pożyczka ma wiele wiele korzyści takich jak - szybka decyzja, pożyczka bez wychodzenia z domu, minimum formalności, czy pieniądze na koncie w kilkanaście minut. Jednak jak każda w internecie wymaga zdwojonej ostrożności i zachowania pewnych środków bezpieczeństwa. Stosując się do poniższych zasad można wyeliminować główne ryzyka, dzięki czemu pożyczając pieniądze online będziemy spać spokojnie – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

1. Weryfikacja firmy pożyczkowej - zanim zdecydujesz się skorzystać z usług konkretnego pożyczkodawcy, upewnij się, że firma rzeczywiście funkcjonuje czy może jest fikcyjnym podmiotem dążącym do wyłudzenia danych osobowych oraz pieniędzy. Znajdź numer, pod którym podmiot widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zajrzyj również do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Wejdź na stronę Związku Firm Pożyczkowych i do prowadzonego przez niego Rejestru Firm Pożyczkowych oraz Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie znajdziesz publiczną listę ostrzeżeń. Cenną podpowiedzią na temat instytucji pozabankowych będą fora internetowe, a także rankingi przygotowywane przez portale finansowe.

2. Przejrzyste zasady pożyczania - kolejnym punktem potwierdzającym to, że skorzystanie z usług danej firmy niebankowej nie będzie przykrym doświadczeniem, jest przejrzysta i dopracowana strona WWW. Powinna zawierać suwaki lub inny mechanizm umożliwiający obliczenie kosztów związanych z pożyczeniem konkretnej kwoty na określony czas. Na stronie pożyczkodawcy powinieneś znaleźć przykładową umowę oraz regulamin pożyczania w danej firmie. Nie może zabraknąć wykazu opłat za wszelkie operacje związane z pożyczką, informacji o wysokości RRSO, reklamacji, zwrocie zobowiązania czy ewentualnym przedłużeniu okresu spłaty. Legalnie działające firmy pożyczkowe nie będą wymagać przelewów z opłatą weryfikacyjną wyższą niż 1 zł. Jeśli pożyczkodawca żąda wysokiej opłaty przygotowawczej, powinna ci się zapalić czerwona lampka ostrzegawcza.

3. Zaufanie urzędowe - decydując się na zaciągnięcie pożyczki online, korzystaj tylko ze znanych sobie urządzeń i sieci internetowej. Nie podejmuj żadnych operacji finansowych, gdy łączysz się z Internetem siedząc w kafejce internetowej czy używając hot spotów.

4. Bezpieczne połączenie (Szyfrowanie SSL) - zanim zaczniesz wpisywać dane w formularz online, upewnij się, że połączenie jest szyfrowane z użyciem protokołu SSL (Secure Socket Layer). Oznacza to, że w pasku z adresem witryny zamiast http:// wyświetla się https://. Dodatkowo powinien widnieć przy nim znaczek kłódki. Wystarczy, że w niego klikniesz, a na ekranie pojawią się informacje o tym, za pomocą jakiego certyfikatu została potwierdzona tożsamość portalu (najlepiej, aby był to EV – extended validation, który dostarcza informacji o danym podmiocie).

5. Dane do logowania - wypełniając formularz online, podawaj wyłącznie wymagane dane – pola oznaczone gwiazdką są opcjonalne. Pamiętaj również, aby wszelkie informacje niezbędne do logowania się w danym serwisie (hasło, login) przechowywać w miejscu trudno dostępnym dla osób trzecich. Nie zapisuj ich na kartce noszonej w portfelu czy w pamięci telefonu lub komputera (np. w formie notatki). Za każdym razem po zakończeniu działań wyloguj się z konta. Jeśli otrzymasz na skrzynkę mailową wiadomość, w której jesteś proszony o podanie loginu i hasła np. do bankowości internetowej, zignoruj ją.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: e-pożyczka, finanse, internet, pieniądze, pożyczka


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »