kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Jak bezpiecznie korzystać z pożyczek online?
2015/3/11 23:56:58

Pożyczając pieniądze coraz częściej korzystamy z ofert, które pozwalają zrealizować transakcję bez wychodzenia z domu. E-pożyczki budzą jednak sporo kontrowersji, zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo takiego rozwiązania, np. możliwość przechwycenia danych przez osoby postronne. Jak bezpieczenie pożyczać pieniądze online, podpowiada Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

- E-pożyczka ma wiele wiele korzyści takich jak - szybka decyzja, pożyczka bez wychodzenia z domu, minimum formalności, czy pieniądze na koncie w kilkanaście minut. Jednak jak każda w internecie wymaga zdwojonej ostrożności i zachowania pewnych środków bezpieczeństwa. Stosując się do poniższych zasad można wyeliminować główne ryzyka, dzięki czemu pożyczając pieniądze online będziemy spać spokojnie – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

1. Weryfikacja firmy pożyczkowej - zanim zdecydujesz się skorzystać z usług konkretnego pożyczkodawcy, upewnij się, że firma rzeczywiście funkcjonuje czy może jest fikcyjnym podmiotem dążącym do wyłudzenia danych osobowych oraz pieniędzy. Znajdź numer, pod którym podmiot widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zajrzyj również do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Wejdź na stronę Związku Firm Pożyczkowych i do prowadzonego przez niego Rejestru Firm Pożyczkowych oraz Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie znajdziesz publiczną listę ostrzeżeń. Cenną podpowiedzią na temat instytucji pozabankowych będą fora internetowe, a także rankingi przygotowywane przez portale finansowe.

2. Przejrzyste zasady pożyczania - kolejnym punktem potwierdzającym to, że skorzystanie z usług danej firmy niebankowej nie będzie przykrym doświadczeniem, jest przejrzysta i dopracowana strona WWW. Powinna zawierać suwaki lub inny mechanizm umożliwiający obliczenie kosztów związanych z pożyczeniem konkretnej kwoty na określony czas. Na stronie pożyczkodawcy powinieneś znaleźć przykładową umowę oraz regulamin pożyczania w danej firmie. Nie może zabraknąć wykazu opłat za wszelkie operacje związane z pożyczką, informacji o wysokości RRSO, reklamacji, zwrocie zobowiązania czy ewentualnym przedłużeniu okresu spłaty. Legalnie działające firmy pożyczkowe nie będą wymagać przelewów z opłatą weryfikacyjną wyższą niż 1 zł. Jeśli pożyczkodawca żąda wysokiej opłaty przygotowawczej, powinna ci się zapalić czerwona lampka ostrzegawcza.

3. Zaufanie urzędowe - decydując się na zaciągnięcie pożyczki online, korzystaj tylko ze znanych sobie urządzeń i sieci internetowej. Nie podejmuj żadnych operacji finansowych, gdy łączysz się z Internetem siedząc w kafejce internetowej czy używając hot spotów.

4. Bezpieczne połączenie (Szyfrowanie SSL) - zanim zaczniesz wpisywać dane w formularz online, upewnij się, że połączenie jest szyfrowane z użyciem protokołu SSL (Secure Socket Layer). Oznacza to, że w pasku z adresem witryny zamiast http:// wyświetla się https://. Dodatkowo powinien widnieć przy nim znaczek kłódki. Wystarczy, że w niego klikniesz, a na ekranie pojawią się informacje o tym, za pomocą jakiego certyfikatu została potwierdzona tożsamość portalu (najlepiej, aby był to EV – extended validation, który dostarcza informacji o danym podmiocie).

5. Dane do logowania - wypełniając formularz online, podawaj wyłącznie wymagane dane – pola oznaczone gwiazdką są opcjonalne. Pamiętaj również, aby wszelkie informacje niezbędne do logowania się w danym serwisie (hasło, login) przechowywać w miejscu trudno dostępnym dla osób trzecich. Nie zapisuj ich na kartce noszonej w portfelu czy w pamięci telefonu lub komputera (np. w formie notatki). Za każdym razem po zakończeniu działań wyloguj się z konta. Jeśli otrzymasz na skrzynkę mailową wiadomość, w której jesteś proszony o podanie loginu i hasła np. do bankowości internetowej, zignoruj ją.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: e-pożyczka, finanse, internet, pieniądze, pożyczka


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»