kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Handel ludźmi w agencji modelek
2012/7/11 1:50:00

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu zatrzymali 4 osoby, z których dwie usłyszały zarzuty handlu ludźmi. Wszystkie zatrzymane osoby miały związek z organizacją wyjazdów młodych Polek za granicę, gdzie pracowały w charakterze hostess w nocnym klubie. Sprawcy działali w ramach legalnie funkcjonującej agencji hostess i modelek.

Policjanci ustalili i dotarli do dwóch młodych kobiet – studentek z Poznania, które wcześniej zgłosiły się do agencji modelek i zadeklarowały chęć pracy za granicą. Pracownicy agencji zorganizowali dziewczynom wyjazd do Japonii, gdzie w jednym z miejscowych lokali miały pracować jako hostessy. Dopiero na miejscu młode kobiety zorientowały się, na czym ma polegać ich praca. Jak wstępnie wynika z zebranego materiału procesowego, pokrzywdzone – jak zeznały - zmuszane były do spożywania alkoholu i dotrzymywania towarzystwa klientom baru, którzy traktowali je w sposób poniżający ich godność. Kobiety nie uległy presji właścicieli lokalu - po czterech dniach uciekły z miejsca pracy i zwróciły się po pomoc do Polskiej Ambasady w Japonii. Jak ustalili policjanci Centralnego Biura Śledczego, za każdą dziewczynę, która wyjechała do pracy w Japonii, właściciel agencji otrzymywał wynagrodzenie w dolarach.

Właściciel agencji oraz jego pomocnik usłyszeli zarzuty handlu ludźmi, za co grozi nie mniej niż 3 lata więzienia.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego ustalili, że w podobnym charakterze do pracy w Japonii agencja wysłała kilkadziesiąt młodych kobiet. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia, czy zostały one pokrzywdzone w wyniku działalności właściciela agencji modelek.


Policja


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: agencja, handel ludźmi, modelka


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»