kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

HADES 2011 - czy i co myślimy o życiu po śmierci?
2011/11/1 20:20:00

"Wyruszyliśmy na wyprawę dookoła świata w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak współczesny człowiek wyobraża sobie życie po śmierci, i czy to wyobrażenie wpływa na jego codzienne życie, na wybory, jakich dokonuje." - taki cel stawiają sobie twórcy projektu Hades 2011.


Projekt „HADES 2011” to artystyczno-filozoficzna próba poszukiwań źródeł współczesnych lęków człowieka i sposobów sobie z nimi radzenia. To również próba odpowiedzi na pytanie, ile z tych starożytnych lęków pozostało we współczesnej kulturze, jak się zmieniały, jak ewoluowały, jaka rolę dziś pełnią, czy w ogóle i w jakiej formie są obecne we współczesnym życiu. Pomysłodawcy - tak jak przez tysiąclecia filozofowie i duchowi przewodnicy - mierzą się z tematem "największej niewiadomej ludzkości".

W ramach projektu w różnych miastach Polski będą przeprowadzane wywiady. Organizatorzy nie chcą rozmawiać tylko z "najłatwiej dostępnymi" mieszkańcami dużych miast – odwiedzą też mniejsze miasteczka, tak by wywiady zawierały wyobrażenia o życiu pośmiertnym ludzi z różnych środowisk.

Rozmowy są przeprowadzane również z ekspertami – osobami, które, na co dzień zajmują się tematyką kultur, a w szczególności religii. Oprócz wywiadów, planowane też są zajęcia, w ramach których uczestnicy będą budować z klocków wyobrażenie miejsca, do którego trafią po śmierci. Wszystkim działaniom będzie towarzyszyć kamera.

Podsumowaniem projektu będzie film dokumentalny, powstały z nagranych rozmów i warsztatów. Zostanie on opublikowany na stronie internetowej.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: HADES 2011, filozofia, kultura, religia, śmierć, życie po śmierci


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »