kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Gdy brakuje pieniędzy na składkę ubezpieczeniową
2015/9/21 21:49:36

Kiedy borykamy się z problemami finansowym czy chorobą, zdarza się, że nie jesteśmy w stanie opłacać składek ubezpieczeniowych. Wielu decyduje się wówczas na rezygnację z umowy. Nie zawsze trzeba sięgać po to rozwiązanie – warto sprawdzić jakie są możliwości utrzymania ochrony.


Jeśli nie jesteśmy w stanie opłacić składki w terminie, ale możemy zrobić to z niewielkim opóźnieniem i taką ewentualność przewiduje umowa ubezpieczenia, powinniśmy skorzystać z karencji na opłacenie składki. Okres zwłoki w płatności może wynosić nawet do 60 dni. W tym czasie firma udziela klientowi pełnej ochrony. Innym rozwiązaniem, dostępnym, jeżeli mamy ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, jest pokrycie należnej składki z wartości zgromadzonych jednostek. Po upływie karencji zaległa składka zostanie pobrana z dodatkowego rachunku klienta i zachowa on pełną ochronę.

Możemy liczyć także na okresowe zawieszenie opłacania składek lub obniżenie ich wysokości. - W pierwszym przypadku ubezpieczony jedynie powiększa swoje zobowiązanie finansowe i przesuwa moment ich spłaty na zakończenie uzgodnionego okresu zawieszenia. Z kolei obniżenie składki polega na bieżącym opłacaniu składek, tyle że niższych – wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu Przemysław Świder, dyrektor ds. rozwoju i marketingu produktów inwestycyjnych z firmy MetLife. Aby zapewnić ciągłość umowy oraz stałą ochronę, płatność składek warto – za dodatkową opłatą – ubezpieczyć. W przypadku naszego inwalidztwa spowodowanego wypadkiem lub chorobą obowiązek opłacania składek zostanie wtedy przeniesiony na ubezpieczyciela.

W razie wypadku, choroby, przejściowych kłopotów finansowych czy pogorszenia sytuacji życiowej z jakiejkolwiek innej przyczyny zawsze dobrze jest skontaktować się z ubezpieczycielem w celu znalezienia optymalnego rozwiązania umożliwiającego dalsze korzystanie z ochrony ubezpieczeniowej. - Pamiętajmy, że najmniej korzystna jest rezygnacja z już posiadanej umowy. Może wiązać się z utratą zgromadzonych środków oraz koniecznością poniesienia wyższych kosztów przy podpisywaniu nowej umowy – podkreśla ekspert.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: finanse, pieniądze, polisa ubezpieczniowa, ubezpieczenie


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »