kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Europejskie Drzewo Roku. Głosuj na polski dąb
2015/2/3 23:00:00

Od początku lutego można głosować na Europejskie Drzewo Roku. W tym międzynarodowym konkursie bierze udział polski kandydat - dąb Słowianin z Dębiny w województwie dolnośląskim. To zwyciezca krajowego konkursu Drzewo Roku 2014.

Głosy na polski dąb można oddawać na stronie lub poprzez stronę .

Dąb Słowianin został zauważony przez Grupę Rowerzystów „Rowerem przez Jelcz”. Widok majestatycznego drzewa zachwycił ich, do tego stopnia, iż postanowili zgłosić drzewo do konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja W czerwcowym, ogólnopolskim głosowaniu dąb zdobył I miejsce, uzyskując 5034 głosy. Podczas plebiscytu internauci oddali 17043 ważne głosy, na stronie odnotowano ponad 76 000 odsłon.

Dąb nieprzypadkowo nosi imię „Słowianin” – imię to jest patriotycznym ukłonem w stronę Piastów Śląskich, do których sięgają początki drzewa. Drzewo to jest także symbolem polskości, oddaje cześć tym, którzy przez wieki walczyli z germanizacją śląskiej ziemi.

Dąb dzięki staraniom jego miłośników, stał się centrum wydarzeń kulturalnych, nie tylko tych związanych z samym konkursem. W jego promocję, oprócz Grupy Rowerzystów „Rowerem przez Jelcz”, zaangażowało się wiele osób: lokalne władze, społeczność, Strzeleckie Bractwo Kurkowe Grodu Jelcz-Laskowice, szkoły, Koło Gospodyń Wiejskich a także księża z pobliskich parafii.

Jesteśmy zdeterminowani zrobić co się tylko da, dla zdobycia jak najwyższego miejsca w konkursie Europejskie Drzewo Roku. Cała sprawa nabrała niezwykłego rozmachu. Zaangażowanie wielu osób sprawiło, że w tak pięknym stylu promujemy naszą gminę, powiat i województwo oraz Polskę na forum ogólnoeuropejskim. W związku z tym zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi czytających te słowa o poświęcenie kilkunastu sekund na oddanie bezpłatnego głosu w tym konkursie. Promujmy Polskę tym co mamy najpiękniejszego, a do takich należy nasz cud natury, którym jest dąb Słowianin. Stwórzmy łańcuszek ludzi dobrej woli, który doprowadzi nas do zwycięstwa w tej szlachetnej rywalizacji. – apeluje Jacek Mikołajczyk z Grupy Rowerzystów „Rowerem przez Jelcz”, która zgłosiła drzewo do konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja.

W międzynarodowym konkursie z polskim dębem konkurować będą: belgijski kasztanowiec zwany Drzewem Gwoździkowym, bułgarski platan, czeska sosna z Opatowic, Angielski Wielki dąb, dąb z Estonii rosnący na boisku piłkarskim, kasztanowiec z Francji, węgierski Wielki platan, irlandzki cedr, włoskie drzewo oliwne, szkocka sosna, słowacka morwa, ogłowiona topola z Hiszpanii oraz walijska samotna sosna.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: drzewo, dąb, ekologia, konkurs


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»