kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Co najczęściej kradną złodzieje?
2009/10/21 20:40:00

Gotówka, alkohol, a nawet markowe kremy to tylko niektóre z najpopularniejszych łupów polskich włamywaczy. Eksperci Ergo Hestii sprawdzili, jakie rzeczy są najczęściej kradzione z naszych domów i mieszkań.


Po dokonaniu analizy zgłoszeń klientów, likwidatorzy szkód Ergo Hestii stworzyli specjalny ranking. Dostarcza on wiedzy o tym, co stracimy w pierwszej kolejności, gdy staniemy się ofiarą włamywaczy.

TOP 15, czyli rzeczy, które najniebezpieczniej trzymać w domu:

 1. biżuteria - złote pierścionki, łańcuszki, sygnety
 2. rowery - szczególnie na balkonach i w piwnicach
 3. gotówka
 4. komputery
 5. telewizory
 6. odtwarzacze DVD
 7. alkohol - najczęściej whisky; rzadko łupem złodziei stają się już otwarte trunki.
 8. aparaty fotograficzne
 9. elektronarzędzia - wkrętarki, wiertarki, pilarki
 10. kosmetyki firmowe - kremy uznanych marek, kosmetyki do makijażu
 11. perfumy
 12. kamery
 13. numizmaty - najczęściej kolekcje monet
 14. odtwarzacze mp3
 15. odzież markowa - swetry, płaszcze, sukienki.
Ranking komentuje Piotr Koralewski, zastępca dyrektora ds. szkód majątkowych w Biurze Likwidacji Szkód Ergo Hestii: "Wymienione w rankingu przedmioty są statystycznie najczęściej kradzionymi z polskich domów i mieszkań. Nie oznacza to jednak, że złodzieje nie łaszą się także na inne, często niezwykłe przedmioty. I tak jednemu z naszych klientów z mieszkania w bloku skradziono łóżko do opalania typu solarium, a innemu - właścicielowi domku jednorodzinnego - włamywacze ukradli wszystkie okna. Zdarzają się też mniejsze szkody. Jak choćby jednego z naszych klientów, któremu ukradziono mięso z lodówki i stary taboret. Jedną z ciekawszych kradzieży, z którą się spotkałem, było wyniesienie z posesji prywatnej przez włamywaczy plastikowego szaletu typu TOI-TOI razem z zawartością. Jak widać, to okazja czyni złodzieja."

Jak ochronić nasze mienie? Najlepiej rzeczy cenne ukryć w sejfie przymocowanym do ściany lub podłoża, a nie trzymać na wierzchu lub w szufladach. Gotówkę powinno się przechowywać w banku, chyba że dysponujemy dobrym sejfem. Zabezpieczyć nasz dom czy mieszkanie można poprzez drzwi antywłamaniowe z atestowanymi zamkami i sprawny system antywłamaniowy. Rowery warto przypiąć łańcuchem, nawet jeśli znajdują się w piwnicach. Nie należy trzymać rowerów na balkonach. Zabezpieczyć nasz dobytek można także poprzez wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej.


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: cenne rzeczy, drzwi antywłamaniowe, polisa ubezpieczeniowa, sejf


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »