kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Co internauci robią w sieci?
2008/4/27 22:34:49

Oglądanie telewizji online, słuchanie radia za pośrednictwem internetu oraz czytanie prasy w sieci stały się standardem dla większości polskich internautów. Jak pokazuje raport opublikowany przez firmę Gemius SA, trzech na czterech użytkowników sieci oglądało telewizję lub klipy video w internecie.

Medium cieszącym się największą popularnością wśród respondentów jest internet – podaje raport Gemius SA „Konsumpcja mediów. Sposoby korzystania z mediów wśród internautów, listopad – grudzień 2007”. Aż 71 proc. internautów poproszonych o wskazanie czynności wykonywanej w przeddzień badania wybrało właśnie przeglądanie zawartości stron internetowych, a 70 proc. sprawdziło pocztę elektroniczną. Na kolejnych miejscach znalazły się oglądanie telewizji (63 proc.) oraz słuchanie radia (52 proc.). W porównaniu z wynikami otrzymanymi w poprzedniej fali badania, przeprowadzonej latem 2007 roku, odsetek amatorów oglądania telewizji nie zmienił się, podczas gdy słuchalność radia spadła o 3 punkty procentowe. Internet jest przede wszystkim domeną mężczyzn, z kolei kobiety chętniej oglądają telewizję, słuchają radia oraz czytają książki.
Internet stał się powszechnym narzędziem umożliwiającym korzystanie z prasy, radia czy telewizji. Choć w porównaniu do poprzedniej fali badania (lato 2007 roku), spadł procent internautów używających tego medium do czytania tygodników/dwutygodników oraz miesięczników, to słuchalność radia i czytelnictwo dzienników utrzymuje się nadal na wysokim poziomie (odpowiednio 70 i 67 proc.). Co więcej, aż 75 proc. internautów przyznało, że przynajmniej raz skorzystało z możliwości oglądania telewizji i klipów video w internecie.
Zdecydowanie najpopularniejszą stacją telewizyjną jest TVN – trzech na czterech internautów przyznało, że oglądało ją w przeddzień badania. TVN zyskał uznanie 77 proc. kobiet i 72 proc. mężczyzn. Tych drugich odnajdziemy częściej wśród amatorów stacji typowo informacyjnych (TVN24 oraz TVP Info), jak również sportowych oraz dokumentalnych.
W pierwszej trójce najpopularniejszych wśród internautów stacji radiowych uplasowały się RMF FM, Radio Zet oraz Radio Eska. Ciekawych wniosków dostarcza analiza popularności stacji radiowych w poszczególnych grupach wiekowych. Młodsi słuchacze (15 – 34 lata) preferują RMF FM oraz Radiostację, jednak największa różnica między słuchalnością w poszczególnych kategoriach wiekowych zarysowuje się w przypadku Radia Eska. Jest to stacja, której słuchalność wyraźnie spada wraz z wiekiem odbiorców. Starsi internauci częściej słuchają stacji publicznych – Trójki, Programu 1 i 2 Polskiego Radia, ale również Radia Maryja, Radia Plus i Kolor.
W porównaniu do okresu wakacyjnego nie zmienił się odsetek internautów czytających prasę codzienną. Z kolei popularność tygodników/dwutygodników oraz miesięczników nieznacznie spadła. Najchętniej czytane tytuły z poszczególnych kategorii to Gazeta Wyborcza, Newsweek oraz Twój Styl.


Gemius
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Gemius, internet


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »